Strona główna » Pokój dziewczęcy – aranżacja pokoju córki Anny Dereszowskiej

Pokój dziewczęcy – aranżacja pokoju córki Anny Dereszowskiej

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Przeprowadzka do nowego domu lub mieszkania to najlepszy moment na zmianę stylu pokoju dzieci. Szczególnie kiedy przypada na okres przejściowy – między wiekiem przedszkolnym a szkolnym. Lena, córka Anny Dereszowskiej ma nowy pokój.

Projektantka urządzając pokój córki Anny Dereszowskiej, wzięła pod uwagę zainteresowania Leny. Wybrała meble marki Pinio z kolekcji Lara, gdyż są proste i stanowią doskonałą bazę do aranżacji pokoju dziecka. W pokoju możemy znaleźć gitarę, deskorolkę i piłkę do ćwiczeń.

We wnętrzu dominuje motyw gwiazdy i pastelowe kolory, a pomieszczenie odzwierciedla aktywny styl życia jego mieszkanki. Dzięki prostej formie i bieli meble idealnie wkomponowują się w każdą przestrzeń, i współgrają z wyobraźnią i charakterem młodego człowieka.

Pokój zmienia się wraz z dzieckiem

Urządzając pokój dorastającego dziecka, najlepiej wybierać meble trwałe, mające uniwersalne wzornictwo – jak np. zestaw Lara. Meble mają solidną konstrukcję brył, są wykonanie z płyty komórkowej i MDF. Meble są całkowicie białe, dzięki czemu można je w dowolny sposób ozdabiać i zmieniać ich wygląd.

Wyposażenie pokoju dziecka

W kolekcji Lara możemy znaleźć wszystko czego potrzebuje dziecko i nastolatek. Anna Dereszowska wyposażyła pokój córki w dwa regały na książki, trzydrzwiową szafę z lustrem w środkowym froncie, dodatkowe pudełka na zabawki i poduchy do siedzenia. Zasłony oraz pozostałe tekstylia dostarczyła firma Lamps&Co. W pokoju ucznia konieczna jest przestrzeń do nauki. Lena posiada biurko długości 125 cm, do którego dołączono pojemny kontener mieszczący książki i przybory szkolne. Nad biurkiem zawieszono łóżko imitując antresolę. Istnieje możliwość dołączenia szuflady oraz barierki
zabezpieczającej.

Dzieci posiadają potrzebę twórczego wyrażania się, często jest ona spontaniczna. Jedna ze ścian została w całości pokryta czarną farbą tablicową. (Farba tablicowa w różnych kolorach) Czarna ściana stanowi doskonałe tło dla białych mebli, podkreślając nowoczesną linię. Podświetlany napis „chyba śnisz” firmy Pakamera i zestaw kolorowych
poduszek od Lamps&Co tworzą przytulny zakątek, nadając pomieszczeniu dziewczęcy i ciepły charakter. Pastelowe barwy i pogodne wzory rozpromieniają jesienno-zimową aurę.

  Biurko z regulacją - zdrowe meble

Wyposażenie pokoju Leny:
Meble Pinio www.pinio.com.pl
Dodatki Lamps&Company www.lampsandco.pl

Projekt pokoju: Anna Olga Chmielewska z HolArt Studio

Może Cię zainteresować: