Strona główna » Biurko z regulacją – zdrowe meble

Biurko z regulacją – zdrowe meble

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Zgodnie z zasadą: lepiej zapobiegać niż leczyć, zadbajmy o odpowiednie meble dla dziecka. Biurko i krzesło to podstawa dobrej postawy…

Według zasad ergonomii każdy mebel powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dlatego tak ważne jest, by przy zakupie biurka dla dziecka nie kierować się tylko walorami estetycznymi, ale przede wszystkim jego funkcjonalnością.
Optymalne dla zdrowia biurko musi być skonstruowane tak, by wymuszało prawidłową postawę – mówi prof. dr Erich Schmidt, specjalista ds. ortopedii producenta ergonomicznych zestawów biurkowych dla dzieci – Moll.
Dobrze jeżeli wyposażone jest w systemy regulacji, które pozwalają dopasować np. wysokość blatu do wzrostu dziecka. Takie ulepszenia są nie tylko zdrowe dla dziecięcych kręgosłupów, ale i oszczędne dla ich rodziców. Biurko „rośnie” wówczas wraz z jego użytkownikiem, a to oznacza, że nie trzeba go wymieniać co kilka lat.

Krzesło – niewygodne lub za małe będzie tylko prowokowało dziecko do przyjęcia nieprawidłowej postawy. Przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na dwa elementy: możliwość zmiany wysokości i wysunięcia siedziska oraz wyprofilowanie.

więcej o tych meblach

 

  Miły kącik do nauki i zabawy

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.