Strona główna » Pokój dla dwojga – propozycja projektanta

Pokój dla dwojga – propozycja projektanta

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Wąski i nieduży pokój jest pokojem dla dwojga. Trzeba w nim zmieścić spanie, miejsce do nauki, telewizor, szafy i szafki. Jak to rozplanować? Zobaczmy, co proponuje nasz projektant.

Kilkunastometrowy pokój jest pokojem dla pary. Pomieszczenie nie jest duże, a przy tym dość wąskie. Ma wymiary 3 x 4,5 metra. Właściciele chcą tu zmieścić dużą szafę, sofę z funkcją spania, stolik – ale taki, który będzie i biurkiem, i stolikiem kawowym, szafkę rtv i rozmaite szafki na drobiazgi i książki szkolne. Gospodyni nie lubi, gdy rzeczy stają na widoku. Sofę planują wybrali czarną, ale pozostałe meble chcieliby białe.

Pokój dla dwojga – Propozycja projektanta

Wszystko, co jest potrzebne tej parze jak najbardziej da się zmieścić w tym pokoju. Kanapę proponuję narożną – będzie wygodna do spania po rozłożeniu, a w ciągu dnia świetnie zda egzamin jako komfortowy mebel wypoczynkowy – również do oglądania telewizji. Rozkładane narożniki

Przy kanapie powinien się znaleźć stolik. Na planie narysowałem kwadratowy o wymiarach 60 x 60 cm – ale to raczej wersja na później, kiedy nie będzie potrzebne miejsce do nauki. Natomiast teraz, skoro przyda się mebel pełniący funkcję biurka, wybrałem stolik-ławę, który jest podnoszony i zdecydowanie większy – ma wymiar 120 x 60 cm. Jest przy tym biały, czyli w takim kolorze, w jakim planujecie kupić pozostałe meble. To model Perry – dostępny na stronie: www.damnet.pl/produkt/perry

Co do szafy i szafek do przechowywania drobiazgów, to proponuję maksymalnie wykorzystać ścianę, na której są drzwi do pokoju. To tego można wykorzystać system Besta z IKEA również w białym kolorze. Ściana obok, na której zaplanowałem telewizor jest także zabudowana elementami z systemu Besta z IKEA.

Projekt i konsultacja: Michał Zawadzki – architekt wnętrz

  Małe mieszkanie z antresolą

Może Cię zainteresować: