Strona główna » Łazienka w domu Doroty Szelągowskiej

Dorota Szelągowska – dziennikarka, pisarka, scenarzystka i projektantka wnętrz doradza Polakom jak urządzić mieszkanie. Tym razem zaglądamy do jej własnego mazurskiego domu, a dokładnie do łazienki w tym domu.

Jak Dorota zaaranżowała swoją łazienkę? Jaką ceramikę wybrała, w jaki sposób rozmieściła strefy łazienkowe? Dorota Szelągowska prowadzi m.in. programy: Dach nad Gwiazdami, Hotelove, Domy Gwiazd w kanale Domo+, czy Dorota Was Urządzi i Polowanie na Kuchnie w TVN Style. Inspiruje nas do zmian przestrzeni i pokazuje, jak małym nakładem pracy można stworzyć przestrzeń zorganizowaną, funkcjonalną, idealnie dopasowaną do potrzeb domowników. W końcu przyszedł czas na zmiany w jej domu.

Najważniejszy jest pomysł

Zanim rozpoczęła remont, próbowała znaleźć coś, co ją zainspiruje, co będzie wyróżnikiem łazienek w mazurskim domu. Przed rozpoczęciem remontu trzeba ustalić, co musi się znaleźć w łazience – Dorota zdecydowała się na wannę w łazience dolnej. W górnej łazience najważniejszym elementem miała być umywalka nablatowa o nowoczesnych kształtach. Natomiast mocny kolor i stylowe dodatki miały ocieplić wnętrze.

Kolor w łazience

Decydując się na kolor w łazience, warto skupić się na jednej tonacji, a do niej dopasować współgrające elementy. Jeśli wybieramy kolorowe płytki – trzymajmy się jednej palety barw i postawmy na kolor, który będzie nam się podobał przez lata. Dla niezdecydowanych – optymalnym pomysłem jest wybranie neutralnej bazy – biel, beże czy szarości, przy których co sezon możemy zmieniać dodatki. Stylistka wnętrz wybrała zdecydowany, mocny kolor ochra – ten odcień żółtego to hit w trendach wnętrzarskich. Łazienka została wyposażona w ceramikę Cersanit.

Łazienka pod skosem

Urządzając łazienkę ze skosami można zrezygnować z dekorów, mocnych kolorów i zdecydowanych wzorów płytek na rzecz neutralnej bazy. W takiej właśnie klimatycznej przestrzeni znalazło się miejsce dla elementów z recyklingu i dodatków pokazujących zamiłowanie właścicielki do natury. Umywalka Iryda marki Cersanit została wybrana ze względu na jej ciekawy kształt. Do umywalki można dopasować szafkę podumywalkową, albo zamontować ją bezpośrednio na blacie. Tu właścicielka łazienki miała jeszcze ciekawszy pomysł – pod blatem znalazły się stylizowane drewniane skrzynki, pomalowane białą, przecieraną farbą.

  Jak ocieplić pokój pociechy? Wybór dywanu dla dzieci

Pomysł do małej łazienki

W małej łazience warto zrezygnować z elementów, które wprowadzają niepotrzebny chaos. Ważne, aby wykorzystać każdą, nawet najmniejsza przestrzeń. Wąskie niczym korytarz pomieszczenie zostało zaaranżowane na toaletę dla gości. Mały metraż nie pozwolił zaszaleć z doborem produktów, więc znalazła się tu miska zawieszana Nano marki Cersanit, która ma ergonomiczny kształt – zajmuje bardzo niewiele miejsca. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie pralki we wnęce – nie zabiera przestrzeni i nie rzuca się w oczy.

Dodatki w łazience

W dolnej łazience uroku dodały pomalowana na biało boazeria, kolorowy żyrandol i kinkiety. W toalecie dla gości Doroty sprawdziła się kontrastowa biało-czarna tonacja. Nie było tu miejsca na przesadę aranżacji i kolorów, wnętrze podkreśliła jedynie czarna roleta, proste grafiki na ścianach i lustro w ozdobnej ramie. No i „kropka nad i” – naturalna łazienka z dodatkami typu hand made. Wszystkie te zabiegi sprawiły, że mazurski dom Doroty Szelągowskiej to oaza spokoju i przytulności.

Materiał prasowy www.cersanit.com.pl

Może Cię zainteresować: