Strona główna » Na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu?

Na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Dobry projekt domu to początek sukcesu w wielu dziedzinach. Od tego zaczynamy, by mieć obraz czegoś, co jeszcze nie powstało. To wizualizacja, która ułatwia nam działanie wyobraźni.

Od tego, jaki będzie projekt domu, zależy bardzo dużo – przede wszystkim nasz komfort mieszkania. O czym powinniśmy pamiętać, gdy wybieramy projekt?

Jak wygląda dobry projekt domu?

Dobry projekt domu zapewnia nam łatwiejsze wyobrażenie realizacji, bo jest w nim wszystko, co niezbędne, by zobaczyć, poczuć, przekonać się, jak będzie wyglądał nasz dom. Projekt domu musi uwzględniać wiele kwestii, rozwiążą nasze dylematy. Z drugiej strony sami musimy wiedzieć, czego chcemy i czego oczekujemy w projekcie. Dzięki temu nasz wybór będzie najbardziej świadomy, czyli uwzględniający wszystko, co najbardziej dla nas istotne.

Teraźniejszość = przyszłość

Wybór projektu powinien uwzględniać to, co jest ważne teraz, ale również to, co będzie istotne w przyszłości. Oznacza to, że musimy myśleć perspektywicznie, bo budowa domu to inwestycja na lata, nierzadko na całe życie. Dzięki temu nasz dom będzie bardziej funkcjonalny, bo sprawdzi się teraz, ale i później, gdy będziemy starsi, mieli inne przyzwyczajenia i tryb życia.

Dobry projekt – wsłuchaj się w potrzeby

Każdy z nas ma inny styl życia, a związane są z tym różne potrzeby. Jedna osoba jest bardziej ekstrawertyczna, otwarta na ludzi, lubiąca stale przyjmować gości, druga bardziej wycofana, preferująca spokój. Niby wiemy jakimi jesteśmy ludźmi, lecz nasze decyzje nie zawsze to pokazują. Bo jeśli nie planujemy często przyjmować gości, to po co nam wielki dom, gdy mały spokojnie spełniłby swoją funkcję? Pamiętajmy o tym, by dom był jak najbardziej dopasowany do naszego stylu życia.

  Plan pokoju dziennego

Projekt gotowy czy indywidualny?

Musimy też pomyśleć, jaki projekt wybrać: gotowy czy indywidualny. Można powiedzieć, że nie ma między nimi znaczących różnic, bo w jednym, jak i drugim przypadku zawartość dokumentacji jest zależna od złożoności stosowanych rozwiązań. A jednak różnice są, bo projekt indywidualny jest droższy. Gotowy zaś to mniejsze koszta przy jednocześnie bardzo dużym wyborze różnych projektów.

Przykładem są domoweklimaty.pl, gdzie można znaleźć projekt idealnie dopasowany do naszych potrzeb. W zależności więc od tego, czego oczekujemy, na pewno znajdziemy projekt uwzględniający wszystko, co dla nas najbardziej istotne.

Tekst sponsorowany

Może Cię zainteresować: