Strona główna » Podłoga z litego drewna

Podłoga z litego drewna

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Lita podłoga z drewna produkowana przez Barlinek charakteryzuje się doskonałymi parametrami technicznymi, walorami wizualnymi – i co ważne – jest gotowa do eksploatacji zaraz po ułożeniu.

Kolekcja podłóg litych Barlinka to doskonała podłoga drewniana.  W ofercie występują trzy linie: Rubin, Diamond oraz Amber.  Linia Diamond (na zdjęciu obok) ma zbliżoną kolorystykę desek oraz nieliczne, drobne sęki.  Podłogi Rubin charakteryzują się różnorodnością usłojenia i kolorystyki. Występujące przebarwienia oraz sęki podkreślają naturalny charakter produktu.  Linia Amber  to  wyrazisty rysunek, kontrastowe przebarwienia oraz licznie pojawiające się sęki nadają podłodze wyjątkowy wygląd.

Specjalnie fazowane  krawędzie deski  podkreślają naturalny charakter tej podłogi. Deska od spodu jest dodatkowo rowkowana, aby zniwelować naprężenia i naturalną pracę drewna podczas długoletniej eksploatacji.  
Do uszlachetnienia i odporności desek używane są najwyższej jakości lakiery oraz oleje. Podłoga wykończona lakierem jest łatwiejsza w pielęgnacji  i utrzymaniu czystości, z kolei olejowana podkreśla naturalny wygląd drewna, jego unikalne cechy, a z czasem nabiera niepowtarzalnego charakteru naturalnej podłogi. Wykończenie fabryczne podłóg powoduje, że deska nie wymaga już ani cyklinowania, ani  ponownego lakierowania po ułożeniu. To z  kolei  znacznie skraca nie tylko czas montażu, ale i jego koszt. 
Podłogi te montujemy do podłoża na stałe poprzez  przyklejenie  lub mocowanie na „ukryty gwóźdź” do tzw. ślepej podłogi. Tego rodzaju montaż zwiększa walory użytkowe (m.in.: tłumi stukot na powierzchni, praca drewna jest ograniczona do maksimum, a  z czasem zapobiega skrzypieniu drewnianej podłogi).  Podłogi lite z oferty Barlinka mają warstwę użytkową o grubości 8 mm, dzięki czemu  w czasie użytkowania można je wielokrotnie cyklinować.  Wymiary desek to:  135 mm (szerokość) x 18 mm (grubość), a długości desek od 60 cm do 180 cm. Takie długości desek pozwalają montażyście optymalnie wykorzystać materiał i osiągnąć niebanalny efekt wizualny. 
Za  1 m2  podłogi trzeba zapłacić  od  160 do 250 zł brutto.
 www.barlinek.com.pl

  Czy pod drewnem może być ogrzewanie podłogowe?

Zdjęcia Barlinek

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.