Strona główna » Podłoga do kawalerki

W kawalerce trzeba zmieścić sypialnię, jadalnię, strefę wypoczynkową i miejsce do pracy. Jaka powinna być podłoga w kawalerce, by była trwała i wytrzymała tę wielofunkcyjność mieszkania?

W małych mieszkaniu kolory we wszystkich pomieszczeniach (także w łazience) powinny harmonijnie do siebie pasować. Spójność kolorystyczna dotyczy zarówno barw ścian, mebli, jak i podłóg. W związku z tym, że do kawalerki poleca się jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń, to samo dotyczy podłóg. Urządzając małe mieszkanie wybierajmy zatem podłogę z jasnych gatunków drewna (na zdjęciu obok buk parzony).

Podłoga do kawalerki – jakie drewno

Na podłodze w kawalerce dobrze zdają egzamin takie gatunki drewna jak: dąb, buk, jesion, akacja lub grab. Wśród egzotycznych gatunków drewna może być to sapella lub iroko.
Jeśli pokój jest połączony z kuchnią, to dobrym pomysłem jest położenie takiej samej drewnianej podłogi również w kuchni. Jednak by było praktycznie i wygodnie, najlepiej wzdłuż linii szafek kuchennych położyć pas kafli. Dzięki temu chlapiąca woda czy tłuszcz nie będą niszczyć drewnianej podłogi. A domownikom będzie łatwo utrzymać podłogę kuchenną w czystości.

Do kawalerki odporna podłoga

Pamiętajmy, że intensywność użytkowania pomieszczeń jest w kawalerce większa niż w przypadku dużych mieszkań. Dlatego też kupując podłogę do pokoju, wybierzmy taką, która wytrzyma także w przedpokoju czy w kuchni.

Panele podłogowe do kuchni i łazienki
Wysoką twardość i odporność na odkształcenia mają: dąb, buk, jesion, akacja lub grab. Z tych gatunków drewna są gotowe deski do położenia na podłodze. Są wycyklinowane, polakierowane, przygotowane do układania na pióro i wpust. Taka jest np. deska barlinecka. Koszt zakupu deski barlineckiej dąb lub jesion to wydatek rzędu 160 zł za metr kw. Warto wiedzieć, że bezklejowe ułożenie deski barlineckiej można wykonać w kawalerce w ciągu jednego dnia. Fabrycznie lakierowana podłoga umożliwia przeprowadzkę tuż po zakończeniu montażu. I to jest jej podstawowa zaleta!
Zdjęcia Barlinek

  Czy pod drewnem może być ogrzewanie podłogowe?

Więcej o urządzaniu kawalerki

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.