Strona główna » Co ożywi szafki kuchenne?

Co ożywi szafki kuchenne?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Zamierzam kupić do kuchni szare, świecące szafki (z IKEA). Wszystkie szafki będą w jednym kolorze. Kuchnia połączona jest z jadalnią (tzn. jest to pomieszczenie o wielkości 24 m2 przedzielone na pół „barkiem”). Zastanawiam się nad kolorem płytek na ścianę, na podłogę, a także nad ewentualnymi dodatkami. Mimo szarego koloru chciałabym ożywić to pomieszczenie.

Jeżeli kuchnia jest połączona z pokojem zawsze proponuję powiązanie materiałami tych 2 stref. Jeżeli w części pokojowej są drewniane meble to proszę rozważyć położenie na ścianie płyty fornirowanej, lub bardziej trwałej płyty laminowanej drewnopodobnym laminatem o zbliżonej strukturze i kolorystyce do mebli.
Szary jest świetnym kolorem – pięknie łączy się z drewnem. Kuchnia straci swój kuchenny charakter i wsiąknie w pokój. Dobrze też będzie wyglądała płyta kamienna. Można dostać piękny naturalny
kamień, którego rysunek będzie dekoracją, a przy bardzo stonowanych szafkach można sobie na to pozwolić. Kamień wbrew obiegowej opinii nie musi być bardzo drogi i często jego cena pokrywa się z ceną dobrych płytek.
Tanim rozwiązaniem i nie na zawsze jest tapeta. Są firmy oferujące tapety przeznaczone do kuchni, można nadrukowywać na nich dowolne wzory, zdjęcia, grafiki itp.
Płytka wydaje mi się najgorszym rozwiązaniem – podkreśli kuchenność pomieszczenia, nawet gdy będzie duża.

zdjęcie Artof Wall

  Czy można cyklinować panele?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.