Strona główna » Panele laminowane na starym parkiecie, kaflach

Panele laminowane na starym parkiecie, kaflach

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Czy można położyć panele podłogowe bezpośrednio na stary parkiet, płytki czy inne stare podłoże?

Nie ma przeszkód, by stare podłoże wykorzystać jako podkład dla nowej podłogi z paneli laminowanych. Wcześniej należy jednak bardzo starannie taką podłogę przygotować.

Stary parkiet trzeba dokładnie wyrównać i ustabilizować.
Jeśli występują szczeliny czy większe szpary – musimy je zaszpachlować, a poszczególne klepki skleić. Jeżeli są to deski, to również możemy je pozostawić jako podkład, ale tak jak poprzednio: wyrównać, ustabilizować i przykręcić.
Korzystając ze starego podłoża jako podkład izolacyjny pod nowa podłogę należy zastosować tylko samą piankę, albo tylko izobord lub izogrin. Nie ma potrzeby układania dodatkowej folii paraizolacyjnej. Jest ona w tym przypadku po prostu zbędna. Natomiast układanie podłogi z paneli na wylewkach betonowych czy jastrychowych jest równoznaczne z koniecznością zastosowania folii paraizolacyjnej, która zapobiega przedostawaniu się wilgoci w układaną podłogę. Folia powinna być ułożona w formie wanny, czyli sklejona szczelnie na zakładkę taśmą klejącą. Pamiętać trzeba także o dodatkowych 2-3 centymetrach folii wypuszczonej na ścianę z każdej strony. Dopiero po wyłożeniu folii kładziemy podkład wyciszający, np. piankę, albo izobord czy izogrin. Samo montowanie paneli podłogowych wykonujemy według ogólnie obowiązujących zasad.

Konsultacja: Marcin Ciepły KRONO ORIGINAL
na zdjęciu Panele imitujące kafle. Producent: Krono Original
więcej o tych panelach

  Panele laminowane do łazienki

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.