Strona główna » Oszczędne pranie

Oszczędne pranie

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Poniżej kilka wskazówek, które pozwolą oszczędniej prać:

Po pierwsze, staraj się maksymalnie wykorzystać pojemność bębna. Oczywiście pralki, dzięki automatyce wagowej dobiorą odpowiednią ilość wody do wagi wsadu, ale nie wypełniając całego bębna zmarnujesz energię elektryczną.

Po drugie, wybierz właściwy program i intensywność prania. Czy zawsze musisz prać w temperaturze 60 stopni C? Czy ubrania i pościel są zawsze mocno zabrudzone? Okazuje się, że nie. Ustawienie zbyt intensywnego programu skutkuje nieadekwatnym do potrzeb zużyciem wody i energii.

Po trzecie, nie stosuj za dużo detergentu. Zatruwasz w ten sposób środowisko i tracisz niepotrzebnie pieniądze. Więcej wcale nie znaczy lepiej. Nadmiar detergentu nie rozpuści się w wodzie, więc tak naprawdę będzie zmarnowany. Zwróć na to szczególną uwagę w przypadku detergentów skondensowanych. Stosuj się po prostu do zaleceń producenta.

Po czwarte, zrezygnuj z prania ręcznego. Pozwól, by twoja pralka przejęła to zadanie od ciebie. Współczesne pralki, które mają program „pranie ręczne” zrobią to delikatniej, dokładniej, a przede wszystkim bardziej ekonomicznie niż Ty.

Po piąte, odświeżaj swoje ubrania, zamiast je prać. W wielu modelach pralek znajdziesz program „odświeżanie”. Trwa kilkanaście minut i z powodzeniem możesz go zastosować do odzieży, która nie jest brudna, ale np. przesiąknięta dymem papierosowym.

konsultacja i zdjęcie

  Jaki piekarnik wybrać?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.