Strona główna » Młynek do odpadów – dobry pomysł do kuchni
Młynek do odpadów Franke

Nowoczesna kuchnia ma młynek do odpadów. Młynki pozwalają błyskawicznie pozbyć się odpadów żywnościowych, co ułatwia utrzymanie kuchni w czystości i czyni ją bardziej higieniczną. Jak taki młynek się montuje?

Czym są i jak działają młynki do odpadów?

Młynek do odpadów musi być prawidłowo zamontowany. Tym, którzy nigdy tego nie robili może wydawać się to nieco skomplikowane, dlatego na kanale YouTube „EkspertFranke” pojawił się nowy film prezentujący montaż młynka TP do odpadów, w zlewozmywaku z materiału Fragranit+.

Ekspert firmy krok po kroku pokazuje co należy zrobić, aby samodzielnie, prawidłowo zamontować młynek w taki sposób, by bez zarzutu spełniał swoją funkcję przez długie lata użytkowania.

Jak segregować śmieci

Młynki do odpadów marki Franke z linii TP są niezwykle przydatne w każdej kuchni. Szybko rozprawią się z większością domowych odpadków organicznych. Kości z kurczaka, obierki, skorupki z jajek z powodzeniem można zutylizować w „odpływie” zamiast składować je w koszu na śmieci. Wystarczy wrzucić odpady, odkręcić wodę oraz uruchomić młynek za pomocą pneumatycznego włącznika, który jest wygodnie montowany w blacie, aby zmielone odpady popłynęły do kanalizacji.

Młynki z serii TP są w trzech wariantach różniących się mocą urządzenia, dzięki temu każdy dobierze odpowiedni model do swoich potrzeb.

Młynki Franke montuje się do zlewozmywaków ze standardowym odpływem o średnicy 3,5’. Urządzenie można montować przy zlewozmywakach stalowych, kompozytowych i granitowych bezpośrednio do odpływu, a następnie jest łączone z odpływem do kanalizacji. Dzięki pneumatycznemu włącznikowi Basso zamontowanemu na blacie opróżnienie młynka jest łatwe, szybkie i bezpieczne.

Model TP-50:
Wymiary – 215 x 356 mm; moc 2600 W; waga 4,8 kg
Głośność 40-45 [dbA]
Cena 1099 zł (cena promocyjna: 849 zł)

Model TP-75
Wymiary – 215 x 402 mm; moc 2700 W; waga 5,3 kg
Głośność 40-45 [dbA]
Cena: 1199 zł (cena promocyjna 999 zł)

  Kamień na ścianie - szybko, tanio

Model TP-125
Wymiary – 215 x 416 mm; moc 2800 W; waga 6,2 kg
Głośność 40-45 [dbA]
Cena: 1299 zł (cena promocyjna 1149 zł)

Może Cię zainteresować: