Strona główna » Czym czyścić zlew stalowy

Czym czyścić zlew stalowy

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Wymieniłam emaliowany zlewozmywak na stalowy. Jestem z tego zadowolona, choć jest jedno ale… trudniej utrzymać go w czystości. Jak najlepiej go czyścić?

Po pierwsze po zmywaniu powinno się wytrzeć wodę, co zapobiegnie powstawaniu plam i zacieków. Zabieg szczególnie istotny, gdy zlew ma fakturę np. lnu i we wgłębieniach łatwo powstają osady.
Po drugie od jakiegoś czasu można kupić specjalne płyny i żele do powierzchni ze stali nierdzewnej. Bardzo ułatwiają utrzymanie takiego zlewu w czystości. Do mycia stali z fakturą polecam używanie szczoteczki (takiej, jak do mycia garnków).
Po trzecie po umyciu zlewu i wytarciu do sucha, co jakiś czas dobrze jest natłuścić go olejem lnianym. Dzięki temu woda nie będzie zostawać na ściankach.

Do usunięcia kamienia i silnych zabrudzeń przyda się ocet. Ściereczką nasączoną octem należy namoczyć brudne miejsca, a potem przy użyciu szczoteczki doczyścić. Można też zastosować specjalne pasty do stali.
Jest również preparat przeznaczony specjalnie do czyszczenia zlewów stalowych. Preparat firmy Deante do czyszczenia zlewozmywaków nie tylko pomoże uporać się z uporczywymi śladami po kawie, winie czy herbacie, ale dodatkowo ochroni powierzchnię przed działaniem kamienia i rdzy. Dla uzyskania najlepszego efektu, preparat należy rozprowadzać za pomocą wilgotnej ścierki. Żelowa konsystencja ułatwia aplikację oraz precyzyjne dotarcie do brudnych miejsc. Po dokładnym wyczyszczeniu i spłukaniu wodą, zlewozmywak należy wytrzeć do sucha. Cena: 36,60 zł / 250 ml
zdjęcia Deante

  Stalowe zlewy - odwracalne

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.