Strona główna » Metamorfoza sypialni – proste zmiany, nowe kolory

Metamorfoza sypialni – proste zmiany, nowe kolory

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
metamorfoza sypialni

Sypialnia w nowej odsłonie. Udział w konkursie „Postaw na kolor” pozwolił Ani i Michałowi zrealizować marzenie o metamorfozie sypialni. Wnętrze w pierwotnej wersji było pozbawione wyrazistego stylu, jak też nie do końca funkcjonalne.

Przed metamorfozą sypialnia sprawiała wrażenie zimnej i urządzonej w przypadkowy sposób. Niezbyt fortunne połączenie różnych faktur i wzorów tworzyło ciężką całość. Wnętrzu trzeba było dodać więcej ciepła i przytulności, ale też trochę je uspokoić – mówi Dorota Szelągowska, która pomogła w tej metamorfozie.

Metamorfoza sypialni dzięki kolorom

Pierwszym punktem metamorfozy była zmiana kolorystyki – subtelne, neutralne odcienie szarości na ścianach dodały lekkości, stworzyły wrażenie większej przestrzeni, a jednocześnie spowodowały, że wnętrze stało się spójne wizualnie. Szare tonacje są znakomitym wyborem do sypialni, wprowadzają bowiem wrażenie spokoju i równowagi oraz nadają wyważony, pełen harmonii klimat.

Jak działają na nas kolory

Duże znaczenie miały też właściwie dobrane farby. Na ścianach zastosowano farbę Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt [3], która daje modne i bardzo atrakcyjne wizualnie głęboko matowe wykończenie. Zapewnia wysoką odporność mechaniczną powłoki (m.in. na wybłyszczenia i ślady po przetarciach), a jednocześnie – efektowną głębię koloru. Sufit pomalowany został farbą Tikkurila Antireflex White, która niweluje refleksy świetlne, wywołujące wrażenie nierówności podłoża.

Stylowe zestawienie szarości i bieli zostało delikatnie ożywione akcentami seledynu oraz błękitu, pojawiającymi się na dodatkach. Całości dopełniły lżejsze, jasne meble. W efekcie tych zmian powstała komfortowa, stylowa i niezwykle przyjemna sypialnia.

Dzięki wygranej w konkursie organizowanym przez Tikkurila i magazyn „Claudia”, młode małżeństwo mogło przeprowadzić efektowną metamorfozę sypialni. Wnętrze w nowych, odpowiednio dobranych barwach zyskało modny, a jednocześnie przytulny i elegancki styl.
Fot. Tikkurila

  Na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu?

Może Cię zainteresować: