Strona główna » Materac nawierzchniowy; sposób na niewygodną kanapę

Materac nawierzchniowy; sposób na niewygodną kanapę

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
materac Hilding

Pierwsze Ogólnopolskie Badanie Jakości Snu przeprowadzone na zlecenie Hilding Anders Polska wskazuje, że aż 48% badanych śpi na wersalkach i kanapach. Podpowiadamy jak poradzić sobie z niewygodną kanapą czy wersalką.

Materace nawierzchniowe są o wiele cieńsze, niż te typowe – mają około 6 cm grubości i zazwyczaj używane są na łóżkach kontynentalnych, jako ich ostatnia warstwa, która nie tylko chroni pozostałe warstwy materacy przed zabrudzeniami i uszkodzeniami, ale także podprawia komfort snu.

Materace nawierzchniowe mogą stać się jednak także dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy na co dzień sypiają na kanapach i wersalkach. Są niezwykle praktycznie i można je łatwo zwinąć w rulon i schować np. do schowka na pościel.

Materac nawierzchniowy – dobrze wybierz

Materac nawierzchniowy powinien mieć lekką konstrukcję, która zapewni użytkownikowi poczucie optymalnej miękkości podczas snu, jednocześnie zapewniając odpowiednie podparcie ciała. Dobrze, jeśli posiada pokrowiec, który można ściągnąć i wyprać (pokrowce materacy Hilding można prać w 60 st. C). Wtedy chroniąc materac bazowy zapewniamy wyższy poziom higieny snu.

Najlepiej, jeżeli wypełnieniem materaca jest materiał o wysokiej elastyczności, który optymalnie dopasowuje się do kształtu ciała śpiącego, zwiększając komfort jego snu i niwelując niewygody związanie z napami i załamaniami tapicerki na kanapach i wersalkach.

Drugim polecanym „wypełniaczem” dla materaca nawierzchniowego jest pianka termoelastyczna, która reaguje na temperaturę ciała i dostosowuje się do jego kształtu w sposób niemal idealny. Dzięki temu w odpowiedni sposób podpiera kręgosłup i pozostałe części ciała.

Jak wybrać dobry materac
Po co stelaż pod materac

Hilding Anders Polska proponuje model Select Top z wypełnieniem z pianki termoelastycznej Visco i dodatkowym usztywnieniem z elastycznej pianki typu FlexiFoam. Pokrowiec materaca jest uszyty z delikatnej tkaniny nasączonej naturalnymi bakteriami probiotycznymi. Pomaga to zachować wysoki poziom higieny. Ich zadaniem jest też neutralizowanie zapachów, alergenów, szkodliwych bakterii i roztoczy w materacu i łóżku.

  Jakie kolory do salonu?

Konsultacja i zdjęcia Hilding Anders Polska

Może Cię zainteresować: