Strona główna » Mała kuchnia – sposoby jej urządzenia

Kuchnia w wersji mini to czasem konieczność wynikająca z małego metrażu mieszkania, a czasem świadomy wybór gospodarzy, którzy nie poświęcają na gotowanie zbyt wiele czasu.

W obydwu przypadkach można spróbować ją ukryć albo przynajmniej optycznie wtopić w tło. I oczywiście zadbać o funkcjonalność. Oto pomysły na kuchenne aneksy:
* Kuchnia otwarta w pokoju, zamykania w „szafie” – stanowi integralną część strefy dziennej. Dlatego została zaaranżowana w kolorystyce zharmonizowanej z resztą wnętrza. To dobre rozwiązanie do niewielkiego, jednopokojowego mieszkania.

Kuchnia mieści się w szafie, a raczej za składanymi drzwiami stosowanymi właśnie w szafach lub garderobach. To dobre rozwiązanie do niewielkiego, jednopokojowego mieszkania – cała kuchnia zajmuje naprawdę niewiele miejsca, a w razie potrzeby można jednym ruchem sprawić, że część robocza wraz z urządzeniami AGD znika nam z oczu. Składane drzwi, podobnie jak fronty szafek, są fornirowane drewnem wenge. Na wszystkich zamontowano identyczne uchwyty. Krzesła obite białą sztuczną skórą nawiązują kolorem do górnych szafek z lakierowanej płyty MDF.

Kuchnia została przeniesiona do przedpokoju. Nie jest duża, ale zmieściła się w niej wystarczająca, jak na potrzeby gospodyni, liczba szafek – stojących i wiszących.

* Bardzo mała kuchnia – fronty wszystkich szafek są zrobione z płyty MDF lakierowanej na wysoki połysk. Nie mają uchwytów – otwierają się po naciśnięciu bocznej krawędzi drzwiczek.

Fronty wszystkich szafek są zrobione z płyty MDF lakierowanej na wysoki połysk. Nie mają uchwytów – otwierają się po naciśnięciu bocznej krawędzi drzwiczek. Konsekwentnie uchwytów nie zamocowano również na frontach szuflad; ich funkcję pełnią wcięcia o szerokości dopasowanej do palców. Ściana nad granitowym blatem jest wykończona trawertynem pokrytym lakierem. W świetle ściana połyskuje niczym szkło.

* Kuchnia w przedpokoju – nie jest duża, ale funkcjonalna.

Kuchnia otwarta na pokój została przesłonięta tylko wąską ścianką z płyty gipsowo-kartonowej, stanowi więc integralną część strefy dziennej. Dlatego została zaaranżowana w kolorystyce zharmonizowanej z resztą wnętrza – w bieli oraz szarościach. Do wystroju kuchni nawiązuje stół w kąciku jadalnym – wybrano prosty biały mebel, przy którym dla kontrastu ustawiono czarne krzesła. Ta kolorystyka współgra również z częścią wypoczynkową. Obudowa okapu to pomalowana na szaro płyta MDF.

  Kolory wnętrz, które lubimy najbardziej

Materiał pochodzi z magazynu Cztery Kąty

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.