Magiczne pokoje dzieci

Kiedy maluch po raz pierwszy idzie do szkoły, należy zadbać o to, aby wygospodarować w jego królestwie osobną przestrzeń przeznaczoną do nauki. W ciągu roku szkolnego nasze pociechy spędzają przy biurku dużo czasu. Niech będzie dla nich miejscem miły i kolorowym.

Przestrzeń wokół biurka
z pewnością stanie się miejscem, gdzie dziecko będzie gromadziło swoje skarby i wieszało prace plastyczne, dlatego aranżując pokój pierwszaka, powinniśmy zadbać o to, aby znalazły się w nim pudełka lub walizeczki. Dzięki temu wszystkie potrzebne akcesoria będą posegregowane, ale wciąż w zasięgu ręki dziecka. Doskonałym pomysłem będzie również zawieszenie nad biurkiem sznurka ze spinaczami, do którego można swobodnie przypinać rysunki dziecka oraz różne zdjęcia.
Aby pomóc maluchowi nauczyć się systematyczności i obowiązkowości, możemy umieścić w widocznym miejscu kalendarz szkolny, który podzielony jest na specjalne rubryki ułatwiające organizację różnych zajęć.
Pokój małego ucznia będzie miał wyjątkową atmosferę dzięki kolorowym tapetom lub aplikacjom. Uczniów pierwszych klas na pewno zainteresują oryginalne aplikacje-tablice, po których można pisać kredą lub aplikacje do notowania. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że można je naklejać wielokrotnie w różnych miejscach, bez obawy, że klej uszkodzi ścianę. Dzięki temu będziemy mogli w bardzo łatwy sposób zaaranżować wnętrze dostosowując je do obecnych zainteresowań dziecka.
Jednym z najważniejszych elementów w pokoju dziecka w wieku szkolnym jest oświetlenie. Powinno ono być na tyle jasne, aby mały uczeń mógł swobodnie czytać i odrabiać lekcje. Warto zatem pomyśleć nie tylko o punktowym, głównym świetle, ale również o doświetleniu samego biurka dzięki małej lampce. Stres związany z natłokiem obowiązków szkolnych złagodzi delikatne światło kolorowych lampek lub girland. Ciepły, przytulny nastrój w pokoju sprawi, że dziecko szybciej się wyciszy i odpocznie.

Bardzo dużą ofertę różnorodnych lamp, tkanin, tapet, dodatków ma sklep www.kidstown.pl