Strona główna » Łazienka w małym mieszkaniu

Łazienki w małych mieszkaniach muszą być tak samo funkcjonalne jak w dużych. Toaleta, umywalka, kabina prysznicowa, szafki, a na ogół też pralka. Jak to zmieścić, gdy metraż jest niewielki?

Pralkę można przenieść do kuchni (na szczęście dzisiejsze pralki są bardzo ciche). Jak wykorzystać taką małą przestrzeń na pomieszczenie kosmetyków, środków czystości czy nieodzownego mopa?

W małych łazienkach pamiętajmy o wykorzystaniu przestrzeni pod umywalką (zdjecie poniżej), będzie nam dużo wygodniej przy porannej toalecie, a przy tym wykorzystamy miejsce na niezbędne kosmetyki. Może to być szafka podwieszana (która nada lekkości i nowoczesności) wykonana z forniru lub blat podumywalkowy wykonany z kompozytu i zintegrowany z szufladami (fronty np. z lakierowanego MDF-u na wysoki połysk). Pamiętajmy, aby fornir czy MDF był odpowiednio lakierowany, zabezpieczony przed ewentualnym zachlapaniem wodą.

Przestrzeń za lustrem również możemy wykorzystać na szafkę o niewielkiej głębokości. Im szersze lustro, tym bardziej optycznie poszerzymy łazienkę – przykłady poniżej.

Jeśli w łazience jest pralka lub piec ogrzewający wodę to najlepiej go zabudować, tak aby jednocześnie ukryć urządzenia i wykorzystać przestrzeń dookoła nich. Możemy wykonać półki z laminatu i podzielić je w taki sposób, aby zmieściło się wiadro, mop, a także środki chemiczne. Całość możemy zakryć frontem z lustrem (lustro powiększa pomieszczenia) lub taflą szkła lacobel w wybranym przez nas kolorze.

Warto też wykorzystać przestrzeń nad ścianką montażową (zdjęcie poniżej) podwieszanego sedesu. To dobre miejsce na szafki zamykane frontami pasującymi do reszty mebli łazienkowych. Taka szafka ma głębokość 20 cm, ale to wystarcza na kosmetyki i inne drobiazgi.

Konsultacja i porjekty łazienek Marina Suchorska www.quadrat.pl

Meble wykonała firma MM Kuchnie www.mm-kuchnie.pl

  Trawertyn i piaskowiec w łazience

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.