Lateksowa farba do ścian

Przy podejmowaniu decyzji jaką kupić farbę najważniejsze są dwie rzeczy – typ pomieszczenia, które będziemy malować oraz stan powierzchni ścian. Istotny jest również stopień nasłonecznienia – czy jest to pomieszczenie, w którym przez większość dnia operuje słońce czy też nie.

Pokoje

Do pokoju szukajmy farby akrylowej o połysku matowym lub satynowym. Decyzja o stopniu połysku uzależniona jest od stanu technicznego ścian. Jeżeli są one w dobrej kondycji: bez nierówności, bez pęknięć tynku lub łączeń płyt, farba może mieć połysk (np. Optiva Satin, marki Tikkurila).
Jeśli ściany w pokoju nie są równe, powinniśmy pozostać przy farbach matowych, które słabiej odbijają światło i dzięki temu „kryją” niedoskonałości. Przykładem jest akrylowa farba lateksowa Feelings Interior Paint.

Przedpokój, korytarz

W pomieszczeniach, w których ściany są bardziej narażone na zabrudzenia, użyjmy farby z większym połyskiem np. lateksowej farby akrylowej Optiva 20, marki Tikkurila. Specjalna receptura produktu zapewnia stworzenie trwałej powłoki, odpornej na zmywanie i szorowanie. Farba nie blaknie pod wpływem zabiegów pielęgnacyjnych i elastycznie pokrywa powierzchnię ściany. Powłoka jest mocna, a jej większy połysk sprawa, że ściany nie brudzą się tak szybko jak przy farbie matowej.

Kuchnia, łazienka

Tu należy stosować produkty specjalnie przeznaczone do malowania pomieszczeń o dużej wilgotności. Przykładem może być lateksowa farba Feelings Extra Durable, marki Tikkurila, która zawiera środki przeciwdziałające powstawaniu pleśni.

FEELINGS INTERIOR PAINT Wydajność ok. 10 – 12 m² / litr  Opakowania: 0,9 l, 2,7 l, 9 l  Cena ok. 45 zł / 0,9 l (baza A)

FEELINGS EXTRA DURABLE  wydajność ok. 5 – 8 m² / l  Opakowania 0,9 l, 2,7 l, 9 l  Cena ok. 45 zł / 0,9 l

OPTIVA 20 i OPTIVA SATIN  wydajność do 15 m² / litr  Opakowania 0,9 l; 2,7 l; 9 l  Cena ok. 34 zł/ 0,9 l

Zdjęcia Tikkurila

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.