Strona główna » Łączenie czarno-białych wzorów na tkaninach

Łączenie czarno-białych wzorów na tkaninach

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
tkaniny Dekoria wzory

Jedna ściana w moim pokoju jest w czarno-białe pasy (tapeta). Na jej tle stoi czarna kanapa. Ostatnio polubiłam ornamenty. Jest tak duży wybór rzeczy w czarno-białe wzory. Czy obok pasów mogą być te różne zawijasy?

Jak najbardziej. Trzeba jednak pamiętać o podstawowej zasadzie przy łączeniu różnych wzorów. Powinny być w tych samych kolorach, by ze sobą grały. Czyli do czarno-białych pasów również czarno-białe ornamenty. Na przykład poduszki w taki wzór położone na czarnej kanapie doskonale ożywią mebel i skomponują się z pasami.

Jeżeli chcemy wprowadzić też inne kolory – to dobrze, by były to gładkie tkaniny, bez wzorów. Do czerni i bieli pasują wszystkie kolory.

Czarno-białe mieszkanie

Oczywiście te zasady dotyczą również innych kolorów – nie tylko czarno-białych zestawień. Najlepiej jeśli w pokoju dominuje jeden kolor, a pozostałe sa tylko jego uzupełnieniem. Jak tło wybierajmy spokojne kolory – szarość, czerń, biel, zieleń

Zdjęcia Dekoria.pl

  Karim Rashid - ikona światowego designu

Może Cię zainteresować:

1 komentarz

Oliwia

Zawsze podziwiałam osoby, które potrafią dobrać i połączyć ze sobą różnego rodzaju ozdoby, dekoracje, ogólnie elementy wyposażenia. Dla mnie to czarna magia, pewnie dlatego nie zostałam dekoratorką….

odpowiedz

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.