Strona główna » Krzesła i pufy firmy Mebin

Krzesła i pufy firmy Mebin

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Firma Mebin proponuje krzesła tapicerowane, najczęściej na wygodnych sprężynach bonellowych, zaprojektowane zgodnie z najlepszą tradycją sztuki meblarskiej. W nowoczesnych liniach na uwagę zasługują proste krzesła z zestawu Rossano i Corino, z oryginalnie wyprofilowanym oparciem przechodzącym łagodnym łukiem w nogi. Dzięki uniwersalnemu wzornictwu można dopasować je do różnych zestawów nowoczesnych mebli. Z kolei w kolekcjach eleganckich mebli w klasycznym stylu, jak Afrodyta czy Opium, są ozdobne krzesła.

Puf przy stoliku kawowym

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu, przy niskich stolikach doskonale sprawdzają się pufy. Pełniące niegdyś rolę podnóżka, uzyskały z czasem status samodzielnych mebli. Na szczególne uznanie zasługuje ich wielofunkcyjność – pufy mogą być jednocześnie schowkiem, samodzielnym stolikiem kawowym czy też po prostu siedziskiem.

Właśnie w tej ostatniej roli pojawiają się często w nowoczesnych zestawach meblowych firmy Mebin. Pufy mają prosty kształt prostopadłościennej kostki. Mimo swej prostoty mogą mieć też walor ozdobny, jak w kolekcji Verano – ukośne elementy drewniane na bokach przełamują dominujący układ poziomych, czarnych elementów. Z kolei pufy w zestawie Corino czy Flamenco można schować pod specjalnie zaprojektowanym w tym celu niskim stolikiem, z którym tworzą efektowny komplet. To kwintesencja walorów pufa, praktycznego i wygodnego mebla.

Wysokogatunkowy materiał i konstrukcja dają pufom i krzesłom tę miękkość, której oczekujemy od tapicerowanych mebli. Jednakże meble te zdecydowanie różnią się charakterem, co warto uwzględnić w wystroju wnętrza. Puf wprowadza poczucie swobody i nowoczesności.

Jest więc lubiany przez młodych, a z uwagi na swoje wymiary i stabilność doskonale sprawdza się też jako siedzisko dla dzieci. A że meble dopasowujemy głównie do osób, którym będą służyły i do sposobu ich wykorzystywania, pamiętać należy, że przy spożywaniu posiłku, dla osób starszych i do organizacji przyjęć bardziej odpowiedni będzie stół z tradycyjnymi krzesłami. W urządzaniu domu najważniejsze jest przecież, by meble nie tylko harmonijnie pasowały do siebie, ale też zapewniały użytkownikom komfort.

MEBIN www.mebin.pl

  Elisse – nowoczesne meble do jadalni i pokoju dziennego

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.