Strona główna » Konkurs „Czym pachnie lato” rozwiązany!

Konkurs „Czym pachnie lato” rozwiązany!

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
odświeżacz brait

Lato to czas intensywnie pachnącej zieleni, kwiatów, owoców, traw, drzew… Konkurs „Czym pachnie lato” jest rozwiązany. Autorzy najciekawszych i najbardziej „pachnących” prac otrzymują dekoracyjne odświeżacze powietrza firmy Brait o kwiatowych zapachach.

Laureaci:

* Pięciu autorów najciekawszych prac otrzymuje zestaw upominkowy Brait – odświeżacz w formie delikatniej mgiełki oraz pachnące patyczki:

Małgorzata Chwiła
Galerią zmysłów zapach lata nazywam – tu zapomnienia odrobina dobrą zabawą się zaczyna – w świat wszystkich zmysłów się zanurzam z zapachami Brait wspaniałymi , tylko w Galerii zmysłów ukrytymi.
Zapach lata to dla mnie …zapach morza witającego nas orzeźwiającą, słoną bryzą , rozgrzanym piaskiem i zapachem olejku do opalania. To także jezioro, nad którym unosi się zapach mokrych trzcin. To klimat rajskich wakacji, beztroski, zapach owocowo-kwiatowych koktajli. Zapach lata spotykam też w lesie, który rozpieszcza aromatem żywicy i ściółki oraz zapachem jagodowych pól, które tylko latem las przed nami odkrywa.
Słodkim zapachem drewna oraz brzoskwiń, malin, truskawek, rabarbaru i agrestu kusi mnie wieś – tu poczuję kuszącą moc wypieków i owocowych przetworów, to kwintesencja lata z całą jego owocową obfitością
Zapach lata towarzyszy mi także wśród aromatu świeżo skoszonej trawy i charakterystycznego zapach ogniska wieczorową porą. Rajski zapach otacza swoją delikatną aurą nawet w lokalnej lodziarni, z której wydobywa się przepiękny, miodowy zapach ,świeżo robionych lodów.
Każdy z tych aromatów pozwala mi odetchnąć pełną piersią , by beztrosko i zdrowo odpocząć.

Michał Skuza
Lato to explozja zapachów…
Dla mnie jednak najintensywniejszym zapachem tej pory roku jest zapach dzieciństwa.
Zapach domu babci przepełnionego od rana aromatem ciasta z rabarbarem, śliwkami lub truskawkami…
Zapach rosy, po której biegaliśmy chwilę po tym, gdy ukradkiem przed śniadaniem zabraliśmy ze stołu jeszcze gorące kawałeczki tych wspaniałych wypieków…
Zapach naleśników z jagódkami, które serwowała, abyśmy urządzili konkurs, który się bardziej nimi „umorusa”…
Zapach pszenicy i drogi pomiędzy polami…
Zapach zsiadłego mleczka, ziemniaków z okrasą…
Odszukując te wspomnienie tęsknie za tym każdego razu bardziej, bo dla mnie lato pachniało wyjątkowo smacznie!

  Okapy w oryginalnych kształtach - Ciarko Design

Patrycja Tomaszewska
Maciejka. Mały niepozorny kwiatuszek, a tak namieszał w moim życiu. To zapach mego dzieciństwa, wakacji na mazurach u babci, spacery wieczorem z ciocią i noce obowiązkowo przy otwartym oknie – bo tylko wtedy czuć było intensywny zapach maciejki rosnącej tuż pod oknem. Jakież było moje zaskoczenie jak zobaczyłam jak wygląda – ni jak się miał do moich wyobrażeń. Trochę się rozczarowałam – potem, dużo dużo później dopatrzyłam się i piękna w tym kwiatuszku. Próżno też próbowałam przemycić kwiatki do domu – efektu nocnego zapachu w żaden sposób się udawało zamknąć w czterech ścianach. Maciejki… tak… tak właśnie pachnie lato.

Maciej Kowacz
Lato to setki zapachów, które nas otaczają. To pachnący las i kwiaty oraz urokliwy orient kwiatów lotosu lub zapachy z połączeniem przypraw korzennych lub piżma. Wspaniały świat zapachów to magia otaczającego nas świata to urok, podniecenie i wielka szansa na poznanie ciągle nowych zapachów, które mnie urzekają. Kocham orientalne kwiaty, które czarują moje pomieszczenia co dziennie i dozują umiarkowanie nutki pięknych stonowanych zapachów unikalnych kwiatów o przepięknych zapachach, które można pokochać i za nimi zatęsknić. Uwielbiam połączenie domu i zapachów często w jednym miejscu stosuję nutki kwiatu lotosu a w drugim miejscu w domu uwalniają się delikatnie orientalne kwiaty. W łazience zapachem znakomicie się sprawdzającym jest zapach raczej orzeźwiający wody morskiej czy letniego deszczu. W kuchni bardzo często uwydatniam zapachy owocowe to znakomite miejsce na eksperymenty owocowe… Wybór jest duży, a te eleganckie flakony i
pachnące zestawy najlepiej pasują kiedy ma się sporą wyobraźnię a co ważne uwielbia zapachy do domowych pomieszczeń, czy perfum, które każdy z nas zwyczajnie w świecie kocha. Zapachy to konieczność w codziennym życiu one sprawiają, że przykre zapachy się wynoszą z domu i pozostaje tylko pachnąca świeżość nadzwyczajnych kwiatów, bryz morskich, deszczowej mgiełki czy też miłosnych uniesień….

  Styl prowansalski - dekoracje

Ryszard Kos
Wraz z latem i promieniami lipcowego słońca przypływa do mnie aromat świeżych soczystych mirabelek mieniących się żółtą skórką, oraz czerwonych, jędrnych jabłek, którymi hojnie została obdarowana stara jabłoń. Przed moimi oczami staje obraz czereśni i wiśni dumnie noszących swe rubinowe korale, a także akry otulonych ciepłem lejącym się z błękitnego nieba pól truskawkowych tak kontrastujących z drobnymi, aromatycznymi niczym miód poziomkami, i okrągłymi fioletowymi jagodami kryjącymi się w leśnym zaciszu. Lato to czas, gdy porzeczka, agrest, pigwa oraz śliwa dają koncert symfonii zapachów świeżości, życia, oraz energii, a maliny kuszą swą słodyczą. Jest to jedyna pora roku w której każdemu krokowi towarzyszy cudowny bukiet zapachów, skomponowany przez samą przyrodę

* Trzech kolejnych autorów ciekawych prac otrzymuje odświeżacze Brait Magic Flowers „Lotus Flower”:
Julia Kata
Patrycja Oczkowska
Dorota Lewicka

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę

Zespół portalu pytanieomieszkanie.pl

Może Cię zainteresować: