Strona główna » Kolory ścian do białych mebli kuchennych

Jakie kolory ścian pasują do białych mebli kuchennych i czarnego blatu? Na podłodze w kuchni jest gres polerowany w kolorze jasny beż.

Zanim podejmiemy decyzję o wyborze koloru farby na ściany w kuchni, musimy zdecydować czy chcemy stworzyć spokojne wnętrze, czy może bardziej ekspresyjne.

Kolory do białych mebli kuchennych – wersja klasyczna

Jeżeli zdecyduje się Pani na spokojniejszą, bardziej klasyczną wersję wnętrza, proponuję szarość na ściany. Jednak odcień koloru szarego musimy dobrać do wielkości powierzchni ściany i wielkości pomieszczenia. Na dużej płaszczyźnie ściany, na której nie wiszą szafki, radziłbym zastosować jaśniejszy odcień szarości, żeby nie przytłoczyć pomieszczenia.

Biała kuchnia = tanie rozwiązanie
Farby do malowania kuchni

Natomiast na mniejszych fragmentach ścian, jak najbardziej możemy zdecydować się na ciemne odcienie koloru szarego, np. grafitowy. Idealnym uzupełnieniem takiego zestawienia kolorów – czyli szarości i bieli – będą stalowe naczynia, sprzęty agd, garnki, czy stojaki na noże.

Kolory do białych mebli kuchennych – kontrastowo

Drugą opcją jest nadanie kuchni ekspresyjnego, dynamicznego wyrazu i pomalowanie ściany na jakiś mocny intensywny kolor. Do biało-czarnej kuchni wiele kolorów będzie pasować: czerwień, fiolet, pomarańcz, turkus. Proszę spojrzeć na zdjęcie powyżej – taka kuchnia pełna kontrastów jest nowoczesna i niebanalna. Decyzja o wyborze jednego z nich należy do Pani 🙂 Zależy bowiem, jaki kolor lubicie najbardziej, w otoczeniu jakich barw czujecie się najlepiej.

Pozdrawiam
Michał Zawadzki

  Czerwona ściana do jasnej kanapy

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.