Kolory ścian do białych mebli kuchennych

Jakie kolory ścian pasują do białych mebli kuchennych i czarnego blatu? Na podłodze w kuchni jest gres polerowany w kolorze jasny beż.Zanim podejmiemy decyzję o wyborze koloru farby na ściany w kuchni, musimy zdecydować czy chcemy stworzyć spokojne wnętrze, czy może bardziej ekspresyjne.

Kolory do białych mebli kuchennych – wersja klasyczna

Jeżeli zdecyduje się Pani na spokojniejszą, bardziej klasyczną wersję wnętrza, proponuję szarość na ściany. Jednak odcień koloru szarego musimy dobrać do wielkości powierzchni ściany i wielkości pomieszczenia. Na dużej płaszczyźnie ściany, na której nie wiszą szafki, radziłbym zastosować jaśniejszy odcień szarości, żeby nie przytłoczyć pomieszczenia.

Natomiast na mniejszych fragmentach ścian, jak najbardziej możemy zdecydować się na ciemne odcienie koloru szarego, np. grafitowy. Idealnym uzupełnieniem takiego zestawienia kolorów – czyli szarości i bieli – będą stalowe naczynia, sprzęty agd, garnki, czy stojaki na noże.

Kolory do białych mebli kuchennych – kontrastowo

Drugą opcją jest nadanie kuchni ekspresyjnego, dynamicznego wyrazu i pomalowanie ściany na jakiś mocny intensywny kolor. Do biało-czarnej kuchni wiele kolorów będzie pasować: czerwień, fiolet, pomarańcz, turkus. Proszę spojrzeć na zdjęcie powyżej – taka kuchnia pełna kontrastów jest nowoczesna i niebanalna. Decyzja o wyborze jednego z nich należy do Pani 🙂 Zależy bowiem, jaki kolor lubicie najbardziej, w otoczeniu jakich barw czujecie się najlepiej.

Pozdrawiam
Michał Zawadzki

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.