Strona główna » Kolory do kuchni; meble dąb messina

Kolor dąb messina ma w sobie mocny szary odcień. To bardzo atrakcyjny kolor frontów do kuchni. Dobór pozostałych kolorów, czyli farb na ściany, płytek ceramicznych, blatu zależy od tego w jakim stylu jest mieszkanie, a tym samym w jakim stylu chcemy urządzić kuchnię.

Kolory do kuchni klasycznej

Jeżeli chcemy osiągnąć efekt klasycznej, tradycyjnej kuchni, w ciepłych tonacjach, to dobre będą kolory z palety żółtych, brzoskwiniowych, beżowych. Proszę spojrzeć na zdjęcie – część kuchni po lewej stronie jest właśnie w takich kolorach. Co do blatu kuchennego, to w tym zestawieniu nie będzie pasował ciemnobrązowy, bowiem stanie jedynym bardzo ciemnym elementem wyposażenia kuchni. Proponuję jednak pozostać przy szarościach i kupić dość jasny, szary, jednolity blat.

 

Kolory do kuchni nowoczesnej

Te same meble zyskają inny charakter na tle szarych ścian. To widać na zdjęciu – część kuchni po prawej stronie. Jeżeli glazura na ścianie nad blatem będzie szara i również szare będą malowane fragmenty ścian, to meble staną się nowocześniejsze i cała kuchnia zyska taki klimat. Odcień szarości powinien być ciemniejszy niż fronty w kolorze dąb messina. Natomiast blat kuchenny proponuję ciemny, szary, jednolity. Idealnie do tego będą pasowały dodatki stalowe – ładne garnki, pojemniki, drobne agd, no i oczywiście duże agd czyli piekarnik, okap, mikrofalówka.
A przy okazji – proszę spojrzeć na pomysł wmontowania piekarnika i kuchenki mikrofalowej w tzw. słupku. Są wyżej niż zwykle, co ułatwia ich obsługę.

zdjęcie: BogFran Meble

  Granit czy marmur – jaki blat do kuchni?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.