Strona główna » Kawalerka – jak urządzić w niej dwa pokoje

W tej kawalerce mają mieszkać dwie dorosłe osoby, ale każda potrzebuje oddzielnego pokoju. Całe mieszkanie ma 35 metrów kwadratowych. Jak przebudować kawalerkę, by urządzić w niej dwa pokoje?

Zaplanowanie dwóch pokoi jest tu możliwe dzięki temu, że w salonie są dwa okna – jedno balkonowe, a drugie typowe dwuskrzydłowe. Proponuje więc postawić ścianki działowe i zrobić wejścia do pokoi zamykane klasycznymi drzwiami.

Kawalerka wersja 1

Tu biorę pod uwagę, że będą jedynie dostawiane nowe ściany, natomiast w pozostałej części mieszkania nic nie zostanie przebudowane. W tej wersji proponuję tak postawić nowe ściany działowe, by wejścia do pokoi były obok siebie, tworząc niewielka wnękę. W ten sposób w prawym pokoju powstaje przy wejściu wnęka na szafę czy regały. W powstałym kąciku obok kuchni można wstawić mały stół lub na przykład zamknąć ją drzwiami i urządzić tam coś w rodzaju spiżarni czy szafy gospodarczej.

Sprytne pomysły do 25-metrowego mieszkania

Kawalerka wersja 2

Wersja 2 to najprostsze rozwiązanie na podzielenie kawalerki na dwa pokoje. Stawiamy ściany działowe i wejścia do pokoi robimy wzdłuż jednej linii. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że wejście do pokoju po lewej stronie będzie wprost z kuchni, co może nie odpowiadać domownikom.

Kawalerka wersja 3

To wersja biorąca pod uwagę największą przebudowę i zmiany, również w części z przedpokojem i pomieszczeniem gospodarczym, oznaczonymi na planie pierwotnym numerami 1 i 2.

Proponuje zlikwidować ściany działowe i stworzyć zdecydowanie większa otwartą przestrzeń. Dzięki temu w kawalerce na 35 metrach będą nie tylko dwa pokoje, ale i wygodna jadalnia będąca miejscem do wspólnego spędzania czasu. Jednocześnie w przedpokoju jest miejsce na dwie szafy.

Konstrukcja z płyt gipsowo-kartonowych postawiona przy wejściu do prawego pokoju daje możliwość zbudowania regału czy półek o głębokości 40 cm – od strony jadalni, natomiast od strony pokoju szafy o głębokości 60 cm.

  Kolor mebli do pastelowych ścian w pokoju dziecka

Konsultacja architekt wnętrz Michał Zawadzki – zobacz inne propozycje projektanta

Może Cię zainteresować: