Strona główna » Schody na antresolę

W mieszkaniach o małej powierzchni zwraca się szczególną uwagę na zagospodarowanie i powiększenie przestrzeni. Antresola jest jednym z rozwiązań, które sprawdza się w wysokich pomieszczeniach. Jakie schody na antresolę wybrać, aby nie stracić na metrażu?

Antresola pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń i dodaje nowoczesności wnętrzu. Pomieszczenia optycznie się powiększają, powstają w nich strefy o różnym przeznaczeniu, zostaje wygospodarowane nowe pomieszczenie. Staje się ono jaśniejsze i przestronniejsze. Istotnym elementem tej aranżacji jest odpowiedni wybór schodów.

Wybór schodów

Wybierając schody wewnętrzne trzeba pamiętać, aby nie zabrały dużo miejsca. W tym wypadku proponowane są trzy rodzaje schodów, które pozwalają na zaoszczędzenie przestrzeni.

 • Pierwszym rozwiązaniem przeznaczonym do małych przestrzeni są schody rzymskie kacze. Są otwarte, posiadają małą stopnicę i naprzemienne schody, dzięki czemu zajmują mało miejsca. Jedyną ich wadą jest to, że są strome. Mogą wydawać się mało bezpieczne dla rodzin z małymi dziećmi.
 • Następnym rozwiązaniem są schody zabiegowe. Tradycyjny model zajmuje dużo miejsca, lecz istnieją rozwiązania, które pomagają w jego zaoszczędzeniu. Dostępne modele występują w formie prostej, w kształcie litery L lub U.
 • Ostatnim modelem są schody kręcone (zwane też spiralnymi), które wyróżniają się ze względu na swój estetyczny wygląd. Tak jak poprzednie modele, zajmują niewielką przestrzeń, a przy odpowiednim dostosowaniu szerokości stopni są bardzo bezpieczne. Nadają się szczególnie do nowoczesnych pomieszczeń i salonów.
 • Schody spiralne model Klan Fontanot
  Schody zabiegowe - model Kompact Fontanot
  Schody model Lafont Lastra
  Schody kacze, model Zen faggio
  spiralne schody z metalu

Projekt i wykonanie

Bardzo ważną kwestią decydującą o charakterze schodów, projekcie i cenie jest sposób ich wykonania. Schody można zamówić u stolarza lub kupić w sklepie. Niektóre firmy oferują gotowe schody, które można zamontować samodzielnie.
Gotowe schody można stylistycznie i wzorniczo dopasować do stylu pomieszczenia. Schody mogą być stalowe, drewniane lub łączące oba te materiały. Zamawiając takie schody określamy ich wymiary, liczbę stopni oraz wygląd.

  Jak urządzić wygodną sypialnię?

Antresola jest niezwykle ciekawym sposobem na uporanie się z problemem małych przestrzeni. Właściwy dobór schodów sprawi, że pomieszczenie będzie otwarte, lekkie, przestronne i nowoczesne. Dzięki odpowiedniemu planowaniu przestrzeni można cieszyć się dodatkowymi metrami w swoim mieszkaniu.

Artykuł powstał przy współpracy z: https://pl.fontanotshop.com/

Może Cię zainteresować: