Strona główna » Karnawałowy stół – błysk, połysk i lśnienie luksusu

Karnawałowy stół – błysk, połysk i lśnienie luksusu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Sylwestrowa zabawa, karnawałowe przyjęcie, bal, kameralna kolacja, noworoczny obiad… Takie okazje wymagają wyjątkowej oprawy. Już samo dekorowanie wnętrza, a szczególnie stołu jest przyjemnością! Karnawał pozwala na istne szaleństwo dekorowania – im bardziej wokół lśni, tym lepiej!

Jak udekorować karnawałowy stół?

Niezależnie od tego, czy goście będą zasiadać do stołu, czy też przygotowujesz tzw. szwedzki stół, to nakrycie zawsze musi być niezwykłe. Olśniewające, zaskakujące. A jeśli chcemy, by było także eleganckie, to nie możemy pominąć obrusa. Nie musi być czysto biały, aczkolwiek taki jest zawsze dobrym tłem dla ozdób w różnych kolorach – złotych, srebrnych, a nawet w intensywnych barwach.

Jaki obrus wybrać?

Ze względów praktycznych przyda się obrus z tkaniny o zwiększonej odporności na plamy – będzie można wytrzeć rozlane napoje czy inne zabrudzenia bez konieczności zmiany obrusa, co przecież zniweczyłoby nasze misterne przygotowania. Duży wybór takich obrusów i tkanin oferuje Fabryka Firanek i Koronek Haft.

Szyte z różnych rodzajów tkanin, oferowane w dziesiątkach odcieni, w wielu wzorach są sprzedawane przez firmę Haft od ponad 130 lat. Nowością jest tkanina ReTex z przędz poliestrowych pochodzących z recyklingu butelek plastikowych. To tkanina o wysokiej jakość i wytrzymałości, dostępna w 21 wzorach.

Dekoracje na stole

Karnawałowy stół nie powinien być nudny. Bawmy się kolorem – łączmy różne barwy, faktury, ale zawsze pamiętajmy o połysku. Niech lśni wokół nas. Złoto, srebro i brokat połączone z czernią lub ciemnym brązem to klasyka karnawałowej elegancji. Ale wszelkie inne kolory są również mile widziane.

Pamiętajmy też, że dekoracje nie muszą być kosztowną inwestycją. To raczej pole do popisu dla naszej fantazji i pomysłowości. Jeżeli na jasnym obrusie ułożymy pas kolorowej tkaniny, np. błękitnej, jak na zdjęciu, i do tego dobierzemy pozostałe ozdoby – efekt będzie doskonały.

  Malowanie mieszkania zamiast generalnego remontu

Do biało-błękitnego nakrycia ze zdjęcia mogą być po prostu srebrne i błękitne małe bombki wrzucone do szklanego naczynia – kiedy wokół zabłysną płomienie świec, bombki będą lśnić jeszcze bardziej. Dekoracyjne rurki na stole to obwinięte papierem do pakowania „tutki” tekturowe i przewiązane wstążkami – proste, tanie i efektowne. Świeca wstawiona do szklanego lampionu i wypełnionego srebrnym łańcuchem, stanie się zwykłą-niezwykłą dekoracją stołu.

Bawmy się zatem, bo karnawał to najlepszy do tego czas. Dajmy się wprowadzić w szampański nastrój, pełen optymizmu i dobrych widoków na przyszłość!

Więcej na:
www.haft.com.pl
www.haft.com.pl/sklep-online
www.facebook.com/Haft1878

Tekst sponsorowany

Może Cię zainteresować: