Strona główna » Drzwi balkonowe z niskim progiem

Drzwi balkonowe z niskim progiem

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Niski próg mający około 2 cm to duży komfort użytkowania. Wychodzenie na balkon czy taras przez taki próg nie sprawia żadnego kłopotu.

Drzwi balkonowe z niskim progiem – dlaczego warto?

W budownictwie bez barier niskie progi stosuje się zawsze. Niski próg pozwala nie tylko przejść bez zagrożenia potknięcia się, ale przede wszystkim bez problemu można przejechać przez niego wózkiem inwalidzkim czy dziecięcym. Poza tym takie rozwiązanie wygląda zdecydowanie estetyczniej. Jest wygodniejsze w każdym domu, nie tylko bez barier.

W tradycyjnie skonstruowanych drzwiach balkonowych próg ma wysokość od 4 do 7 cm. Natomiast tzw. niski próg ma około 2 cm. Ta wysokość spełnia wymogi budownictwa bez barier. Niskie progi wykonywane są najczęściej z aluminium lub PCW i mogą być stosowane w drzwiach balkonowych rozwieranych, przesuwnych oraz przesuwno-rozwieranych. W tym wypadku niezwykle ważna jest jakość profili okiennych, okuć i montażu.

Trzeba bowiem wiedzieć, że drzwi balkonowe z niskim progiem mają nieco gorszy współczynnik przenikania ciepła, a więc profile muszą mieć większą liczbę komór, dodatkowe izolacje i być doskonale zamontowane, by spełniały swoją rolę. Do niskich progów stosuje się specjalne dostosowane do nich zaczepy (na zdjęciu), które ma w swojej ofercie Winkhaus.

Warto też wiedzieć, że w praktyce okolice drzwi balkonowych z niskim progiem jest trudniej utrzymać w czystości – częściej trzeba zamiatać czy odkurzać posadzkę w mieszkaniu, gdyż niski próg nie stanowi bariery dla liści i piasku. To jednak jest drobiazg w porównaniu z wygodą poruszania się między mieszkaniem a tarasem czy ogrodem.

więcej na www.sklep.winkhaus.pl

  Czy okna dachowe w kuchni i łazience muszą parować?

Może Cię zainteresować: