Strona główna » Jakie oświetlenie wybrać do salonu? Cegła na ścianie
lampa Kafti

Potrzebujemy pomocy w oświetleniu salonu. Ściana wyłożona będzie od podłogi do sufitu kamieniem dekoracyjnym Stone Master Limburg. Chcemy wyeksponować tę ścianę i zainstalować oświetlenie halogenowe lub LED (w suficie i podłodze).

Czy zastosować halogeny w podwieszanym suficie czy może oświetlenie linowe, żyrandol nad sofą i ławą? Lepsze będzie LED czy halogen?
Czym różni się halogen o d LED

Nie oświetlałabym ściany kamiennej oświetleniem podłogowym – lampy podłogowe są dobre tam gdzie stoją np. rośliny w dekoracyjnych donicach i wtedy takie oświetlenie podświetla rośliny i podkreśla przestrzenność formy. Ścianę proponuję oświetlić trzema oprawami – np. marki Fabian model Beluga color. Jest to przezroczysta kula wykonana z grubego kryształu mocowana za pomocą chromowanego uchwytu, który umożliwia regulację w dowolnym kierunku. Zastosowana żarówka halogenowa daje jasne, skupione światło. Jednocześnie jej blask lekko przenika przez szklaną powierzchnię lampy co daje efekt wewnętrznego żaru. Można je zamontować stosunkowo nisko – dolna krawędź na wysokości 200 cm.

Kamień na ścianę

Oprawy halogenowe w podwieszanych sufitach zdecydowanie odradzam.
Natomiast nad kącikiem z kanapą i ławą najlepiej zamontować lampę wiszącą mającą ciekawą formę – jak np. ta na zdjęciu lampa Kafti

Konsultacja Pracownia Studio Zero
pracownia@studio-zero.pl
www.studio-zero.pl

  Jak wybrać projektanta?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.