Strona główna » Jak utrzymać właściwą wentylację pomieszczenia

Jak utrzymać właściwą wentylację pomieszczenia

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Kupując okna zwracamy uwagę na ich parametry techniczne. Szczególnie istotną kwestią jest współczynnik przenikania ciepła, który im niższy, tym bardziej szczelne są okna. Jednak równie ważna jest właściwa wentylacja pomieszczenia.

Okazuje się jednak, że niejednokrotnie zapominamy o odpowiedniej wentylacji. Stała wymiana powietrza w pomieszczeniach zapobiega powstawaniu pleśni we wnętrzach budynku.

System wentylacji GECCO
Firma Bertrand, producent stolarki otworowej, posiada w swojej ofercie innowacyjny system wentylacji GECCO (GEALAN CLIMA CONTROL), który zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni, ponieważ zapewnia stałą wentylację podstawową. System dba o kontrolowaną wymianę powietrza, a tym samym pomaga także zaoszczędzić energię.
GECCO jest małe i pracuje samodzielnie. Przy większym wietrze mała klapaka zamyka kanał wentylacyjny, a kiedy wiatr ustaje klapka otwiera się i następuje wymiana powietrza zewnętrznego i wewnętrznego.

Zalety systemu wentylacji GECCO:
•    Optymalna wymiana powietrza zewnętrznego i wewnętrznego
•    W pełni zautomatyzowana regulacja wentylacji
•    Zapobieganie tworzeniu się przeciągów oraz powstawaniu pleśni
•    Samodzielna praca klapki wentylacyjnej – niepotrzebna obsługa manualna
•    Dobra izolacja cieplna i akustyczna
•    Niski koszt
•    Działanie zgodne z przepisami prawa i normami
•    Rozwiązanie nie wymagające montażu dodatkowych elementów okiennych

Wietrzymy

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem w kwestii utrzymania odpowiednich parametrów wentylacji jest specjalnie zaprojektowany GEALAN Air Watch, który działa na zasadzie higrometru i nieomylnie wskazuje, kiedy należy przewietrzyć pomieszczenie. Jeśli wskazówka znajduje się w obszarze niebieskim, oznacza to, że w pomieszczeniu jest wystarczająco dużo świeżego powietrza. Gdy przesunie się do części czerwonej, to sygnał, że należy wpuścić do środka trochę świeżego powietrza.
www.bertrand.pl

  Rolety przysłonią słońce

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.