Strona główna » Jak urządzić i pomalować przedpokój

Jak urządzić i pomalować przedpokój

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Mamy długi i wąski przedpokój – dł. 10 m, szer 2,5 m. Z jednej strony przedpokoju są drzwi wejściowe, z drugiej toaleta i łazienka. W połowie przedpokój ma obniżone przejście, do tej pory była tam szafa. Podoba mi się projekt przedpokoju na zdjęciu obok, jest dla nas idealny, tylko nie wiem jak zaaranżować część przy toalecie i łazience. Chcę wykorzystać kolor szary i jego odcienie.

Korytarz trzeba optycznie poszerzyć. Jeżeli jest wysoki to na linii ścianek dzielących, po wyburzeniu nadproża (co wydaje mi się niezbędne) można zrobić rampę z płyt gipsowo-kartonowych ze schowanymi światłami (źródło światła niewidoczne – oświetlające do przodu i do tyłu przedpokoju) i poszerzyć ścianki w głąb przedpokoju, tak aby sprawiały wrażenie filarów (ok. 35 cm szer). I na tę szerokość zamontować sufit obniżony – wyżej wymienioną rampę. 
Jeżeli wybierze pani na ściany szarości, to część od wejścia do ścianki powinna być bardzo jasna, za ścianką ciemniejsza o dwa tony – dzięki temu uzyska się efekt głębi. Choć muszę powiedzieć, że nie widząc na żywo wnętrza, bardzo trudno jest mi stwierdzić czy to na pewno będzie dobrze wyglądało. Dlatego bezpieczniej wybrać jeden kolor na całość, a wtedy sufit powinien być śnieżno biały – odbite światło znad rampy powinno wystarczyć. 

No i drzwi…. Proponuje je wymienieć. Nie wiem jaki Państwo budżet macie, ale na pewno doskonale wyglądałyby drzwi na końcu przedpokoju fornirowane, ukryte w panelach fornirowanych przykrywających całą ścianę. Pozostałe drzwi powinny być malowane na kolor biel przełamaną szarością.

Konsultacja Katarzyna Walicka – Pracownia Architektury Wnętrz "Studio Zero"
tel. 0 602 306 996
www.studio-zero.pl

  Czy warto śledzić trendy kolorystyczne we wnętrzach?

Może Cię zainteresować:

1 komentarz

Anka

brać fachowca i niczym się nie martwic 😀

odpowiedz

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.