Strona główna » Sypialnia rustykalna

Sypialnia rustykalna

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Styl rustykalny, jako alternatywa dla chłodu i minimalizmu nowoczesnego designu, staje się coraz bardziej popularny. Nawiązujące do motywów ludowych. Meble, ornamenty i dodatki dobrze komponują się z klasycznym, ale także i z nowoczesnym wystrojem.

Sprzęty stylizowane na pochodzące z wiejskiego domu, tworzące naturalne i przytulne otoczenie, doskonałe do wypoczynku, idealnie sprawdzające się w sypialni. Tak najkrócej scharakteryzować można styl rustykalny – trend w aranżacji wnętrz, po który coraz chętniej sięgają projektanci.

Styl rustykalny wyróżniają przede wszystkim ciepłe, naturalne kolory i wykończenia w drewnie. Ściany, najlepiej w bieli lub w jasnym odcieniu brązu, nie powinny mieć gładkiej faktury. Taki efekt możemy uzyskać stosując tynki strukturalne, choć dobrym pomysłem jest także boazeria lub cegła. Na podłodze najlepiej sprawdza się drewno: w formie podłużnych desek bądź parkietu, w naturalnym lub lekko barwionym odcieniu. Istotne jest, aby framugi dopasować kolorystycznie do okien i drzwi. Meble, ramy obrazów i każdy nawet najmniejszy element powinien być dokładnie przemyślany. Poza drewnem najczęściej wykorzystywane materiały w stylu rustykalnym to len, filc, wiklina i ceramika.
Wyposażenia pokoju możemy szukać w antykwariatach i na strychach, bądź wykonać na zamówienie według własnego projektu w specjalistycznych firmach stolarskich.
– Proste i surowe w formie meble z litego drewna są podstawą rustykalnego stylu – mówi Adam Morajda z firmy DIVA. – W takich wnętrzach idealnie sprawdza się wysokogatunkowy dąb, klon lub czereśnia, zwłaszcza z widocznymi słojami i w naturalnej barwie.

zdjęcie Diva

www.divameble.pl

  Nowa kolekcja materacy Hilding

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.