Strona główna » Jak w pokoju dziennym wydzielić sypialnię

Chcemy podzielić duży pokój na część dzienną i sypialnię. Mamy to szczęście, ze po rozdzieleniu będzie sypialnia z balkonem i pokój dzienny z tarasem. Niepokoi mnie tylko fakt, że mieszkanie jest już wykończone. Mamy podwieszany sufit i drewnianą podłogę.

Czy w takim przypadku można myśleć o jakimś podziale bez zrywania sufitu i podłogi? Myślałam o postawieniu ścianki gipsowej z drzwiami przesuwanymi. Może są lepsze sposoby? Jak podzielić duży pokój na część dzienną i sypialnię, tak by powstało miejsca na biurko?

W sytuacji, gdy mieszkanie jest wykończone, preferuję dzielenie pomieszczeń lekkimi konstrukcjami. Stawianie ścianki z płyty gipsowo-kartonowych po pierwsze będzie jednak wymagało pewnego remontu, wiercenia w suficie i podłodze, a po drugie nie będzie oryginalnym rozwiązaniem.

Proponuję kilka innych pomysłów na dzielenie pokoju:

1. Ścianka regał

Dobrym pomysłem jest użycie regału z półkami jako ścianki działowej. Oczywiście musi to być regał bez pleców, a więc taki, który ma tylko otwarte półki. Wtedy leżące na nim książki, stojące ozdoby będą tworzyły ładną kompozycję. Najważniejsza zaletą takiego rozwiązania to bezproblemowy montaż, a właściwie jego brak.

Lemonade – meble marki BRW – regał z półkami jako ścianka działowa

2. Ścianki szklane

Według mnie najlepiej wyglądają ścianki działowe szklane lub meblowe. Szło może być mleczne, półprzeźroczyste, z różnymi wzorami, białe lub kolorowe zwane lacobel. Nawet całkowicie mleczne przepuszcza światło, a więc pomieszczenia wydają się większe i są jaśniejsze.
Jest wiele systemów mocowania szkła. W internecie można znaleźć bogatą ofertę wykonawców. Jak np. ścianka działowa ze szkła, która wygląda jak koronka.

ZOBACZ TAKŻE:

Jak oddzielić biurko w pokoju dziennym? W pokoju dziennym musieliśmy zmieścić biurko z komputerem. Chcemy je jakoś oddzielić, ale nie można postawić ścianki, bo tam nie ma okna. >>

Jak podzielić pokój – miejsce na łóżko i biurko? Jeżeli pokój ma pełnić funkcję i pokoju dziennego i sypialni, a czasem też gabinetu do pracy, dobrze jest wykorzystać możliwość podzielenia pokoju bez stawiania ścianek działowych czy generalnej przebudowy.>> <

3. Ścianki meblowe

To ścianki wykonane w różnych płyt – z płyty MDF lakierowanej na dowolny kolor, fornirowanej lub płyty

  Dekoracje do nowoczesnej sypialni - czerń i biel

laminowanej. Można je łączyć ze szkłem lub metalem – wszystko zależy od charakteru wnętrza.

4. Parawany

Niezwykle wdzięcznym sposobem na podzielenie przestrzeni są parawany. Klasyczne, jak i nowoczesne w formie. Nie wymagają żadnego montażu, są mobilne, niemal codziennie można je inaczej ustawić i mieć tam, gdzie w danym momencie sa najpotrzebniejsze. Mój ulubiony to parawan Screen projektu Alvaro Aalto – ekologiczny, niedrogi parawan z tektury. Są też bardziej klasyczne w formie parawany – np. z sklepie Feeby.pl

ZOBACZ TAKŻE:

7 pomysłów na parawan – jak dobrać dekorację do wnętrza

parawan w salonie

Parawan dekoracyjny i wieloelementowy obraz na płótnie canvas z www.feeby.pl

5. Ścianki ażurowe

Ażurowa ścianka z Alg firmy Vitra. Projekt braci Ronana i Erwana Bouroullec. Fot. GRshop.com

 

Inna propozycja to ścianki ażurowe, które można zawiesić pod sufitem. Mają rozmaite wzory, są lekkie, nie zabierają światła, a jednocześnie wydzielają część pokoju. Taką ściankę można stworzyć np. ze znanych Alg firmy Vitra. To projekt braci Ronana i Erwana Bouroulleców produkowany przez Vitrę. Daje możliwość własnoręcznego zbudowania ażurowej ścianki i nadania jej indywidualnej formy. Algi produkowane są w 5 kolorach: białym, zielonym, czerwonym, czarnym i transparentnym.


Konsultacja architekt wnętrz Kasia Walicka, tel. 602 306 996, www.studio-zero.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.