Strona główna » 7 pomysłów na parawan – jak dobrać dekorację do wnętrza

Parawany do dzielenia pomieszczeń znów wracają do mody i cieszą się dużym uznaniem wśród dekoratorów wnętrz. Zobacz jak możesz wykorzystać parawan w swoim mieszkaniu.

Parawany we wnętrzach – dlaczego warto?

Szczególnie w małym mieszkaniu, np. w kawalerce, parawany doskonale pomagają wydzielać aneksy. Na przykład kącik melomana – kilka poduszek, puf, wygodny fotel, dobry sprzęt, ulubione bity i…..spokój. Dobrą opcją jest wydzielenie chociażby małego miejsca w pokoju parawanem ozdobnym, np. w stylu vintage z nadrukiem płyt.

Ciekawy, przyciągający uwagę print dobrze koresponduje z upodobaniami melomana. Zasłona jest na tyle lekka, iż możesz rozstawić ją kiedy tylko zechcesz i złożyć, gdy Twój muzyczny seans dobiegnie końca.

Parawan jako zagłówek w sypialni

Pikowane kurtyny, kolorowe poduszki wyglądają obłędnie w połączeniu z markowa i dobrą gatunkowo pościelą. Dobrą alternatywą są zagłówki stworzone z pokojowego parawanu np. czteroskrzydłowego z kolorowym nadrukiem. Nie musisz go montować na stałe do ściany, aby mieć ciekawy efekt dekoracyjny.

Wykonane z tapicerskiego pluszu lub ekoskóry typu skaj, parawany przypominają meble i łatwo można ich kolorystykę i wzór dostosować do stylu pomieszczenia. Miękka i gładka tekstura materiału sprawia, że możesz się o nie oprzeć, np. czytając książkę lub oglądając telewizję.

Kurtyna w przestronnej łazience

A jeśli okno łazienki wychodzi wprost na okno sąsiada lub na ulicę? Zamontuj roletę lub udekoruj wnętrze parawanem do łazienki np. z wzorem kamieni zen, który zapewni ci przyjemne doznania wzrokowe i odseparuje np. część toalety od prysznica i wanny, zasłoni wejście do pralni i suszarni.

Relaks kąpieli i motywy wschodniej filozofii zawsze chętnie idą w parze. Kolory natury i ziemi, wyrazisty wzór – doskonałe dopełnienie wnętrz utrzymanych w szarościach, pomarańczach i zieleniach.

  Urządzanie kawalerki

Parawan zasłoni bałagan i udekoruje wnętrze

Nieuporządkowana garderoba, stos prania na desce w kącie salonu, sterta faktur na biurku, a tu nieoczekiwana wizyta znajomych 10 minut- jak temu zaradzić? Wystarczy rozłożyć parawan z nadrukiem i zasłonić na czas spotkania to, czego nie chcemy eksponować.

Przestrzeń pod schodami można zabudować, ale można też i tu wykorzystać parawan. Wysoki i szeroki zasłoni ubrania, buty, pudła, wieszaki, a jednocześnie jest ozdobą.

Parawan w pokoju dziecka

Zamiast zakazywać i uciszać dzieci podczas zabawy, lepiej zorganizować im miejsce w domu, gdzie mogą bez przeszkód bawić się. Parawan do pokoju dziecka to np. obok tipi czy popularnej “bazy” z krzeseł to kolejny gadżet umilający maluchowi zabawę.

Można się za nim schować, zrobić kurtynę w teatrzyku lalek, zbudować schron i bawić się w podróżnika… Dekoracyjny nadruk z mapą świata to atrakcyjna ozdoba dziecięcego pokoju i kolorowa lekcja geografii w jednym.

Przy współpracy z feeby.pl

Może Cię zainteresować: