Strona główna » Nowoczesne płyty gazowe

Nie ma wątpliwości, że płyty gazowe zostają wypierane przez te elektryczne. Tym bardziej, że często w nowo budowanych budynkach mieszkalnych w ogóle nie ma gazu, a więc inna możliwość niż gotowanie na płycie ceramicznej lub indukcyjnej nie wchodzi w grę. A jednak płyty gazowe mają wielu zwolenników. Producenci AGD oferują więc ciekawe wzorniczo, nowoczesne i ekonomiczne modele, wykorzystujące gaz.

Czym charakteryzują się nowoczesne płyty gazowe?

Nie tylko kucharze-amatorzy lubią gotować na gazie. Nawet wielu szefów kuchni nie wyobraża sobie innej możliwości, bo według nich tylko gaz i prawdziwy ogień pozwalają wydobyć z przygotowywanych potraw głębię smaku. W scenach filmowych, których akcja rozgrywa się w kuchniach świetnych restauracji, nierzadko płomienie pod patelniami osiągają wręcz niebezpieczne rozmiary. Zatem i tam płyty gazowe robią karierę.

Trzeba bowiem przyznać, że mają wiele zalet. To m.in. niezawodność i niskie koszty eksploatacji – ocenia się, że gotowanie na gazie jest dwukrotnie tańsze od gotowania na płytach elektrycznych.

Nowoczesne płyty gazowe mają też atrakcyjny design. Palniki umieszczone na ładnych stalowych lub białych płytach są solidne, stabilne, łatwe do umycia. Teka, renomowany producent urządzeń AGD, ma w swojej ofercie wiele nowoczesnych modeli płyt gazowych.

Płyty gazowe EX

Mają proste wzornictwo doskonale pasujące do nowoczesnych wnętrz. Solidne żeliwne ruszty są osadzone na płycie z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Udoskonalone palniki pozwalają zredukować zużycie gazu o około 20-25 %, a dzięki ulepszonej konstrukcji i optymalizacji płomienia gotowanie staje się szybsze.

Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu dba o bezpieczeństwo domowników – każdy palnik jest wyposażony w czujnik, który odcina dopływ gazu w sytuacji przypadkowego zgaszenia płomienia. Natomiast komfort użytkowania dają stalowe pokrętła z wbudowanym generatorem iskry.

Teka proponuje płyty nie tylko o typowej szerokości, czyli 60 cm, ale i większe – 70- i 90-centymetrowe, które mają pięć palników, w tym jeden o bardzo dużej mocy. To doskonałe rozwiązanie dla pasjonatów gotowania.

  Płyta indukcyjna - zmieści się 8 naczyń

Np. płyta gazowa TEKA EX 70 5G AI AL DR ma 70 cm szerokości i mieści się na niej 5 palników o mocy: 1000 W, 1750 W, 1750 W, 2800W i aż 4000 W (palnik podwójny).

Więcej na www.teka.com

Może Cię zainteresować: