Strona główna » Jak dobierać ramki do obrazów, zdjęć i…. wystroju wnętrza

Jak dobierać ramki do obrazów, zdjęć i…. wystroju wnętrza

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Pusta ściana do zagospodarowania to nie lada wyzwanie. Możesz wybrać fototapetę, obrazy lub stworzyć domową galerię wspomnień połączoną z oryginalnymi dekoracjami jak np. plakaty. Ważne, by ramki były odpowiednio dobrane i dobrze powieszone. Zobaczmy inspiracje.

Ramki do obrazów, zdjęć, plakatów – jak je dobierać?

W popularnych sieciówkach budowlanych są gotowe półki na zdjęcia lub plakaty, które znacznie ułatwiają ustawienie ładnej ekspozycji. Ich zamontowanie trwa chwilę, a możliwości kreowania wymyślnych układów plakatów i zdjęć są ogromne. To rozwiązanie jest szczególnie popularne w stylistyce skandynawskiej i industrialnej.

Energetyczne, nowoczesne aranżacje z modnych plakatów typograficznych świetnie zaprezentują się zarówno w sypialni, jak i w salonie. Możesz układać je w równych odległościach, z zakładką, w różnych kolorach, łączyć zdjęcia z obrazami albo plakatami. Jeśli lubisz zmieniać aranżację co 2 tygodnie – półki są dla ciebie stworzone – nie trzeba bowiem wiercić dziur pod haczyki, po prostu przestawiamy, dokładamy nowe plakaty i gotowe.

Zobacz jak dobrze prezentują się na nich dekoracje w rozmaitych formatach i kolorystykach. Plakaty z dmuchawcami do kupienia na feeby.pl

Galeria ram z szablonem – jaka pasuje do stylu shabby chic, scandi i retro?

Miejsce ulubionych pamiątek i fotografii jest na ścianie. Tam zdecydowanie poczują się najlepiej w towarzystwie innych dekoracji. Zamiast kilkunastu ramek ułożonych w jednorodnym porządku warto wybrać formę galerii dynamicznej. Multirama na zdjęcia z szablonem to kompozycja złożona z kilku lub kilkunastu ram w różnych formatach. Znajdzie się w nich miejsce na fotografię pradziadka, portret ślubny rodziców oraz kilkanaście ulubionych selfie z Instagramu.

Dostępność różnych kolorów oraz profili pozwala na łatwe dopasowanie stylu galerii do aranżacji pomieszczenia. Biała rustykalna biel – sprawdzi się we wnętrzu typu shabby chic, francuskim, paryskim, zaś brąz z delikatnymi przetarciami – podkreśli urok pomieszczeń w konwencji rustykalnej, retro, vintage, toskańskiej. Natomiast czarne wąskie ramki pasują do wnętrz w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, skandynawskim, industrialnym.

  Kolor zielony w mieszkaniu - modny i relaksujący

W co oprawić tęczową abstrakcję lub akwarelę typu vintage?

Odważne i kontrastowe w odcieniach malarstwo współczesne takie jak kolaż, abstrakcja, grafika rastrowa w stylu pop art nie znosi konkurencji. Nie zaprzyjaźni się z profilowaną i pozłacaną ramą. Wybierze towarzystwo wąskich i prostych opraw. Natomiast delikatne akwarele, pejzaże, martwe natury i portrety lubią stylowe ramy, najlepiej drewniane i zdobione.

Złoto, patyna, rustykalne przecierki w klimacie vintage najlepiej im służą i dodają rumieńców kompozycji. Grube ramy do obrazów, zdjęć i plakatów podkreślają atuty malarskiej głębi i uzupełniają aranżację na ścianie. Dzięki nim klasyczne stylizacje zyskują niepowtarzalny klimat.

Inspiracje i produkty do dekoracji ścian pochodzą ze sklepu Feeby.pl

Może Cię zainteresować: