Strona główna » Jak dobierać ramki do obrazów, zdjęć i…. wystroju wnętrza

Jak dobierać ramki do obrazów, zdjęć i…. wystroju wnętrza

przez pytanieomieszkanie

[paragraph]Pusta ściana do zagospodarowania to nie lada wyzwanie. Możesz wybrać fototapetę, obrazy lub stworzyć domową galerię wspomnień połączoną z oryginalnymi dekoracjami jak np. plakaty. Ważne, by ramki były odpowiednio dobrane i dobrze powieszone. Zobaczmy inspiracje. [/paragraph]

W popularnych sieciówkach budowlanych są gotowe półki na zdjęcia lub plakaty, które znacznie ułatwiają ustawienie ładnej ekspozycji. Ich zamontowanie trwa chwilę, a możliwości kreowania wymyślnych układów plakatów i zdjęć są ogromne. To rozwiązanie jest szczególnie popularne w stylistyce skandynawskiej i industrialnej. Energetyczne, nowoczesne aranżacje z modnych plakatów typograficznych świetnie zaprezentują się zarówno w sypialni, jak i w salonie. Możesz układać je w równych odległościach, z zakładką, w różnych kolorach, łączyć zdjęcia z obrazami albo plakatami. Jeśli lubisz zmieniać aranżację co 2 tygodnie – półki są dla ciebie stworzone – nie trzeba bowiem wiercić dziur pod haczyki, po prostu przestawiamy, dokładamy nowe plakaty i gotowe. Zobacz jak dobrze prezentują się na nich dekoracje w rozmaitych formatach i kolorystykach. Plakaty z dmuchawcami do kupienia na feeby.pl

Galeria ram z szablonem – jaka pasuje do stylu shabby chic, scandi i retro?

Miejsce ulubionych pamiątek i fotografii jest na ścianie. Tam zdecydowanie poczują się najlepiej w towarzystwie innych dekoracji. Zamiast kilkunastu ramek ułożonych w jednorodnym porządku warto wybrać formę galerii dynamicznej. Multirama na zdjęcia z szablonem to kompozycja złożona z kilku lub kilkunastu ram w różnych formatach. Znajdzie się w nich miejsce na fotografię pradziadka, portret ślubny rodziców oraz kilkanaście ulubionych selfie z Instagramu.

Dostępność różnych kolorów oraz profili pozwala na łatwe dopasowanie stylu galerii do aranżacji pomieszczenia. Biała rustykalna biel – sprawdzi się we wnętrzu typu shabby chic, francuskim, paryskim, zaś brąz z delikatnymi przetarciami – podkreśli urok pomieszczeń w konwencji rustykalnej, retro, vintage, toskańskiej. Natomiast czarne wąskie ramki pasują do wnętrz w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, skandynawskim, industrialnym.

  Zieleń i ciemne odcienie - kolorystyczne trendy na 2017 roku

W co oprawić tęczową abstrakcję lub akwarelę typu vintage

Odważne i kontrastowe w odcieniach malarstwo współczesne takie jak kolaż, abstrakcja, grafika rastrowa w stylu pop art nie znosi konkurencji. Nie zaprzyjaźni się z profilowaną i pozłacaną ramą. Wybierze towarzystwo wąskich i prostych opraw. Natomiast delikatne akwarele, pejzaże, martwe natury i portrety lubią stylowe ramy, najlepiej drewniane i zdobione. Złoto, patyna, rustykalne przecierki w klimacie vintage najlepiej im służą i dodają rumieńców kompozycji. Grube ramy do obrazów, zdjęć i plakatów podkreślają atuty malarskiej głębi i uzupełniają aranżację na ścianie. Dzięki nim klasyczne stylizacje zyskują niepowtarzalny klimat.

Inspiracje i produkty do dekoracji ścian pochodzą ze sklepu Feeby.pl

Może Cię zainteresować: