Strona główna » Jak czyścić meble skórzane? Konserwacja skóry

Jak czyścić meble skórzane? Konserwacja skóry

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
jak czyścić meble skórzane

Jeśli właśnie zamówiłeś nową skórzaną sofę, nadszedł czas, aby być podekscytowanym. Właśnie zainwestowałeś w coś, co będzie trwać przez całe życie, wyglądając coraz lepiej z biegiem lat. Możesz spodziewać się powitania w swoim domu eleganckiego mebla, który tylko zyska charakter wraz z użytkowaniem. Aby jednak nasz skórzany mebel mógł utrzymywać się w dobrym stanie przez długi czas należy w odpowiedni sposób u niego dbać. Jak czyścić meble skórzane?

Skóra jest bardzo łatwa do czyszczenia. Zwykle wymaga lekkiego odkurzania lub pocierania kilka razy w roku – podczas gdy tkanina musi być regularnie odkurzana i czyszczona. Skóra jest trwała i może przetrwać dziesięciolecia, jeśli jest odpowiednio pielęgnowana. Skórzany mebel jest przyjemnością w posiadaniu, ale wymaga odpowiedniej opieki, aby przedłużyć jego żywotność i zachować piękny wygląd. Skóra wytrzymuje znacznie dłużej niż inna tapicerka, a jeśli jest dobrze utrzymana, z wiekiem będzie coraz lepsza. Trochę jak wino. Wysokiej jakości meble skórzane to inwestycja. Wydałeś na to pakiet, a sposobem, aby się opłacił, w końcu jest jego dobre utrzymanie.

Radzenie sobie z zadrapaniami i plamami

Nigdy nie używaj ostrego mydła, rozpuszczalników czyszczących, detergentów ani amoniaku do czyszczenia plam. Nigdy nie należy również moczyć plamy mocno wodą. Wszystkie te metody mogą być w rzeczywistości bardziej szkodliwe niż sama plama. W przypadku plam tłuszczu osusz nadmiar czystą, suchą szmatką. Plama powinna stopniowo znikać w skórze po krótkim czasie.

W przypadku, gdy się utrzymuje, poproś profesjonalnego specjalistę od skóry o oczyszczenie miejsca, aby uniknąć potencjalnego uszkodzenia samej skóry. Uważaj na zadrapania. Skóra łatwo się rysuje, więc unikaj używania ostrych przedmiotów w pobliżu mebli. Delikatnie wypoleruj powierzchnię kozicą lub wyczyść palce w przypadku drobnych zadrapań na powierzchni. Jeśli zadrapanie pozostanie, wcieraj bardzo małą ilość wody destylowanej w zadrapanie i osusz suchą szmatką.

  Czy mechaniczną suszarkę można mieć w bloku?

meble skórzane

Regularne czyszczenie skóry to podstawa sukcesu

Powinieneś poświęcić trochę czasu przynajmniej raz w tygodniu, aby zająć się skórzanymi meblami. Chociaż może być konieczne zwiększenie tego do dwóch razy w tygodniu, jeśli twoja sofa widzi dużo zastosowania. Pamiętaj, aby wyczyścić każdą część sofy lub krzesła, ponieważ najprawdopodobniej nastąpi niewielka zmiana koloru skóry po jej obróbce. W ten sposób unikniesz mebli z niedopasowaną tapicerką.

Warto również pamiętać przede wszystkim o tym, że skóra jest odpornym materiałem, który, jeśli będzie pielęgnowany, z czasem będzie tylko lepszy. Jednak bez regularnej rutyny czyszczenia Sofa może wkrótce zacząć wyglądać na nieco zużytą.

Jak czyścić meble skórzane – Podsumowanie

Skórzane meble zawsze kojarzą nam się z czymś efektownym. Aczkolwiek, jeżeli już decydujemy się na taki rodzaj mebli to powinniśmy pamiętać o tym, aby w odpowiedni sposób o nie zadbać. Gdyż skóra jest dość wymagająca. Skóra jest trwała i może przetrwać dziesięciolecia, jeśli jest odpowiednio pielęgnowana. Skórzany mebel jest przyjemnością w posiadaniu, ale wymaga odpowiedniej opieki. Aby przedłużyć jego żywotność i zachować piękny wygląd trzeba o niego dbać.

Skóra wytrzymuje znacznie dłużej niż inna tapicerka. A jeśli jest dobrze utrzymana, z wiekiem będzie coraz lepsza, trochę jak wino. Wysokiej jakości meble skórzane to inwestycja. Wydałeś na to pakiet, a sposobem, aby się opłacił, w końcu jest jego dobre utrzymanie. Jeśli właśnie zamówiłeś nową skórzaną sofę, nadszedł czas, aby być podekscytowanym – właśnie zainwestowałeś w coś, co będzie trwać przez całe życie, wyglądając coraz lepiej z biegiem lat. Możesz spodziewać się powitania w swoim domu eleganckiego mebla, który tylko zyska charakter wraz z użytkowaniem. Aby jednak nasz skórzany mebel mógł utrzymywać się w dobrym stanie przez długi czas należy w odpowiedni sposób u niego dbać. Skóra jest bardzo łatwa do czyszczenia – zwykle wymaga lekkiego odkurzania lub pocierania kilka razy w roku – podczas gdy tkanina musi być regularnie odkurzana i czyszczona.

  Kupujemy mieszkanie po pandemii

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.