Strona główna » Kupujemy mieszkanie po pandemii

Kupujemy mieszkanie po pandemii

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
mieszkania

Pandemia koronawirusa obecna począwszy od 2020 roku w sposób znaczący zmieniła otaczającą nas rzeczywistość. Przez ten czas pracowaliśmy zdalnie, zostaliśmy w domach. Jednak słychać coraz więcej głosów dotyczących całkowitego odmrożenia polskiej gospodarski i wychodzenia z tzw. lockdownu. Co przyniesie rzeczywistość po pandemii koronawirusa jeżeli chodzi o rynek nieruchomości?

Sytuacja na rynku mieszkaniowym. Co nas czeka w najbliższej przyszłości?

Osoby planujące dokonanie zakupu własnego mieszkania zastanawiają się, czy czas bezpośrednio po pandemii to rzeczywiście najlepszy moment na poczynienie tak poważnych decyzji finansowych. Wskazać należy, iż pomimo istniejących obostrzeń, rynek mieszkaniowy nie ucierpiał w sposób znaczący. W dalszym ciągu wiele osób decydowało się na zakup nieruchomości stricte dedykowanych na cele mieszkaniowe, jak również tych o charakterze inwestycyjnym, tj. na wynajem na rzecz osób trzecich. Niektórzy dokonywali zakupów bardziej ostrożnie, posiłkując się przede wszystkim wsparciem ze strony wykwalifikowanych doradców z zakresu nieruchomości.

Niezmiennie, najwyższe ceny mieszkań utrzymują się w największych miastach i ośrodkach aglomeracyjnych kraju, tj. Warszawa, Trójmiasto, Kraków, Wrocław, Poznań. Również stale i niezmiennie za jeden metr powierzchni użytkowej mieszkania najmniej możemy zapłacić we wschodniej części Polski, tj. w województwie podlaskim, lubelskim, podkarpackim, czy też świętokrzyskim. Eksperci przewidują dalszy rozwój rynku jeżeli chodzi o gałąź deweloperską, a co za tym idzie sukcesywne zwiększanie konkurencyjności ofert w segmencie rynku pierwotnego nieruchomości (w tym mieszkań) na sprzedaż.

Czy czas po pandemii to dobry moment na inwestycje w rynek nieruchomości?

Sytuacja związana z pandemią COVID – 19 nie spowodowała istotnych przesunięć na rynku nieruchomości. Wydaje się, że inwestowanie w nieruchomości to zdecydowanie pewna lokata zgromadzonego kapitału. Chociażby z uwagi na szalejącą w Polsce inflację, ulokowanie swojego kapitału pieniężnego poprzez dokonanie zakupu nieruchomości jest rozsądną i dalekowzroczną inwestycją. Stopa zwrotu przy tego rodzaju inwestycjach w dalszym ciągu utrzymuje się na naprawdę zadawalającym poziomie. Co więcej, w niektórych regionach Polski możemy znaleźć mieszkania z konkurencyjną ceną w przeliczeniu za jeden metr kwadratowy powierzchni użytkowej mieszkania. Na przykład, w krakowskiej dzielnicy Zabłocie mieszkania zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym cieszą się wysoką stopą zwrotu inwestycji w relatywnie krótkim czasie.

  Białe ściany, jasna podłoga - jakie drzwi?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.