Strona główna » Regały drewniane, czyli praktyczne piękno ze Skandynawii
drewniane regały

Regały drewniane cechuje przejrzystość konstrukcji i czystość formy. Utrzymane w skandynawskim designie przyciągają uwagę nieoczywistymi elementami i zaskakującymi, naturalnymi dodatkami. Z pozoru zwykłe rzemiosło, a w rzeczywistości niezwykłe, małe dzieła sztuki, które zaskakują rozwiązaniami technicznymi. Jeśli do zestawu dołączy komoda skandynawska, w mieszkaniu powstanie klimat, który docenią minimaliści podążający za najnowszymi trendami.

Komoda skandynawska w duchu hygge

Skandynawscy projektanci umiejętnie tworzą meble, które są nie tylko praktyczne, ale także piękne. Ich kolekcje śmiało można określać mianem sukcesu. Za ich sprawą mieszkania wyglądają lepiej, a codzienność staje się wygodniejsza. Podczas projektowania kierują się hygge, filozofią codziennego dnia, która przypomina o zasadach budowania pozytywnego nastawienia. Zwraca uwagę na zachowania balansu między komfortem a pięknem.

Na pierwszy rzut oka, nie ma w tym nic rewolucyjnego, jednak uniwersalność hygge objawia się skandynawskich meblach. Są minimalistyczne, prostolinijne i designerskie. Komoda skandynawska w duchu hygge powinna być wykonana z litego drewna, trwałego i w pełni naturalnego materiału. Najczęściej jest to drewno sosnowe mające wyjątkowy zapach, tworzące w mieszkaniu odpowiedni mikroklimat. Jest wytrzymałe, a więc kupujemy meble na lata. Koniec z corocznymi remontami, odklejanymi się fornirami i meblami z płyty. Nasza skandynawska komoda może mieć naturalny ocień drewna lub biały kolor farby. Warto wybierać modele pomalowane specjalną, antyalergiczną farbą. Aby uzyskać spójną kompozycję, do białej komody, można zamontować uchwyty w naturalnym, drewnianym kolorze.

Regały drewniane – twój must have

Skandynawski styl reprezentują również regały drewniane. Są piękne, trwałe i wygodne w użytkowaniu. Wykonane z drewna wysokiej jakości służą latami. Ustawione w odpowiednim oświetleniu, w otoczeniu komfortowych kanap, poduszek i kocy, stają się symbolem materialnej strony filozofii hygge. Ich cechy charakterystyczne to surowa bryła i prosty kształt. Za sprawą wysokich nóżek nabierają lekkości i skandynawskiego klimatu.

Drewniane regały są synonimem bliskości z naturą. Wprowadzają do mieszkań ciepły i domowy klimat. Wykonane z sosnowego drewna, łączą piękno usłojonej struktury i naturalnych kształtów. Świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Dodają uroku każdej, nawet najmniejszej przestrzeni. Regały drewniane będą znakomitym wyborem do dziecięcego pokoju. Ustawione na tle tapety, z ręcznie rysowanym wzorem, stworzą idealne połączenie. Umieszczone w salonie, w pobliżu ceglastej ściany, podkreślą ciepło wnętrza. Prosta forma i efektowne dodatki sprawią, że pokój będzie stylowy i niebanalny.

  Usuwanie tłustych plam ze ściany

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.