Strona główna » Inwestowanie w mieszkania na wynajem nad morzem

Inwestowanie w mieszkania na wynajem nad morzem

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
apartamenty

Wynajem krótkoterminowy apartamentów wakacyjnych nad morzem jest bardzo kuszącą alternatywą dla innych, bezpiecznych sposobów pomnażania pieniędzy. Oferuje zwrot rzędu 8-10% w skali roku, co jest nieosiągalne w przypadku lokat czy kont oszczędnościowych. Jest też znacznie bezpieczniejszy, niż gra na giełdzie czy nawet inwestowanie w fundusze.

Apartamenty wakacyjne nad morzem – czego należy szukać?

Apartamenty wakacyjne nad morzem przeznaczone do wynajmu krótkoterminowego dla turystów powinny się wyróżniać i oferować najemcom wysoki komfort. Najlepsze ceny najmu osiągają nieruchomości:

  • w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach,
  • z pięknymi widokami z okien,
  • w wysokim standardzie wykończenia,
  • z bogatą ofertą znajdujących się w okolicy lokali,
  • położone w cichej i zielonej okolicy.

Samo znalezienie takiego apartamentu nie jest prostym zadaniem. Rynek nieruchomości jest dość mocno ograniczony, a konkurencja bywa ogromna. Właściciel musi także odpowiednio dbać o lokal, przygotowywać go do wynajmu przez kolejne osoby oraz szukać turystów chętnych do skorzystania z oferty. Ciekawą alternatywą zdają się więc być condohotele.

Condohotele – co to takiego?

Condohotel jest dużą inwestycją o charakterze hotelu, w którym poszczególne pokoje są sprzedawane osobnym inwestorom. Ci czerpią pewny zysk z tytułu własności do lokalu, który jednak jest zarządzany przez specjalizującą się w tym firmę zewnętrzną – operatora. Dzięki temu unikamy konieczności samodzielnego dbania o nieruchomość oraz szukania potencjalnych najemców. Tego typu apartamenty wakacyjne nad morzem stają się coraz popularniejsze, przez co w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy ma powstać w pasie nadmorskim kilka tysięcy takich nieruchomości. Takie rozwiązanie jest korzystne dla wszystkich stron – operator i właściciele dzielą się zyskami z wynajmu, a najemcy otrzymują lokal w wysokim standardzie z pełną, hotelową ofertą.

  Szukam odkurzacza piorącego

Czy warto kupić apartament nad morzem na wynajem?

Nieruchomości są obecnie jednymi z najbardziej cenionych i stabilnych aktywów, których cena stale wzrasta. To bardzo dobra wiadomość dla każdego inwestora. Decydując się na zakup, możemy liczyć nie tylko na dość wysoki zwrot w postaci ceny wynajmu, ale także stosunkowo stabilny wzrost samej wartości lokalu. Dzięki temu inwestycja jest w miarę odporna na wszelkiego rodzaju krachy w turystyce. W przypadku braku turystów nie tracimy zainwestowanych pieniędzy. Pamiętajmy także, że taki apartament wakacyjny nad morzem to także wspaniałe miejsce wypoczynku dla nas samych. Jako właściciele samodzielnego lokalu możemy w wybranym przez nas terminie skorzystać z apartamentu. W condohotelu otrzymamy z pewnością bardzo atrakcyjną ofertę jako właściciele jednego ze znajdujących się w nim pokoi.

Apartamenty wakacyjne nad morzem – niezależnie od formy – są bardzo atrakcyjnym sposobem inwestowania pieniędzy, a więc tym samym stają się coraz popularniejsze. Trzeba się szykować na stale rosnące ceny nieruchomości i kupców, którzy będą zainteresowani danym obiektem bez względu na jego wartość. Chętnych turystów raczej nie powinno brakować, a według specjalistów rynek jeszcze długo się nie nasyci.

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.