Strona główna » Idealny komplet wypoczynkowy do twojego mieszkania

Komplet wypoczynkowy stanowi serce każdego mieszkania. Centralny punkt salonu, w którym cała rodzina zbiera się, aby wspólnie spędzić czas, obejrzeć ulubiony film lub posłuchać muzyki. Wybierz komplet wypoczynkowy, który spełni potrzeby wszystkich domowników i będzie elegancką ozdobą pokoju dziennego.

Komplety wypoczynkowe z sofą

Najważniejszym elementem kompletu wypoczynkowego jest sofa: królowa każdego salonu. To właśnie tutaj toczy się życie rodzinne, zawiązują się przyjaźnie, a najmłodsi domownicy uczą się raczkować, opierając się o sofę.

Sofa Amelie

Zależnie od swoich potrzeb możesz wybrać mniejszą, dwuosobową sofę lub nieco większą, trzyosobową. Większa sofa sprawdzi się w salonie osób, które chętnie zapraszają gości i potrzebują nieco więcej miejsca do siedzenia. Ciekawą opcją jest także narożnik, który nie zajmuje w salonie zbyt wiele miejsca, ale jednocześnie może służyć większej ilości osób. Jeżeli masz to szczęście i posiadasz salon o nieco większym metrażu, możesz pokusić się o zestawienie klasycznej sofy z eleganckim szezlongiem: to dodatkowe miejsce do siedzenia, ale także luksusowy mebel, dzięki któremu pokój dzienny nabierze wyjątkowego charakteru.

Komplet Sotto

Sofy z funkcją spania i przechowywania

Sofa w komplecie wypoczynkowym to przede wszystkim miejsce do siedzenia, ale jeżeli zdecydujesz się na opcję rozkładaną, zyskasz dodatkowe miejsce do spania. Rozkładana sofa lub narożnik to mebel, który z łatwością zamienisz w miejsce do spania dla swoich gości, a jeżeli wybierzesz wersję z szufladami zyskasz także miejsce do przechowywania, np. zapasowego kompletu pościeli. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza w mieszkaniach o niewielkim metrażu, w których nie ma miejsca na urządzenie oddzielnego pokoju gościnnego.

Narożnik Peru

 

Komplet wypoczynkowy dla całej rodziny

Sofa lub narożnik to ważny element kompletu wypoczynkowego, ale nie jedyny. Równie ważne są wygodne fotele, czyli dodatkowe miejsce wypoczynku dla domowników i gości. Głębokie fotele, w których można usiąść z ulubioną książką lub przed telewizorem, to często ulubione miejsce w całym mieszkaniu. Ciekawą opcja są fotele, które można rozłożyć do pozycji półleżącej, a także te wyposażone w dodatkową funkcją masażu. W wersji klasycznej warto wybrać fotele z podnóżkami lub zestawy wypoczynkowe wyposażone w pufy, czyli dodatkowe miejsce do siedzenia oraz do przechowywania drobnych przedmiotów. To praktyczne i eleganckie rozwiązanie, które sprawdzi się także w niewielkich mieszkaniach.

Sofa Scandi

 

  Zmiany w pokoju - porady architekta

Meble wypoczynkowe w różnych aranżacjach

Wybór kompletu wypoczynkowego to nie tylko kwestia praktyczna. Poza wystarczającą ilością miejsc do siedzenia dla całej rodziny oraz praktyczną funkcją spania dla gości warto wziąć pod uwagę także styl aranżacji całego salonu. Dzięki dużej dostępności tkanin tapicerskich bez trudu wybierzesz sofę oraz fotele dopasowane do twojego ulubionego stylu. Tapicerowana sofa typu chesterfield będzie idealnym uzupełnieniem salonu w stylu klasycznym lub nowojorskim, z kolei kanapa o prostym kształcie, obita naturalną tkaniną w jednym z odcieni szarości to ciekawy dodatek do salonu inspirowanego skandynawskim designem. Ciekawą propozycją są łatwoczyszczące tkaniny tapicerskie, które są odporne na plamy i zabrudzenia. To idealna propozycja przede wszystkim dla osób, które posiadają małe dzieci, ale także dla wszystkich, którzy nie chcą przejmować się plamami.

Sofa Capella

Idealny komplet wypoczynkowy to taki, który zapewni komfortowe miejsce do odpoczynku całej rodzinie, a jednocześnie będzie ozdobą salonu. Więcej na agatameble.pl

Może Cię zainteresować: