Strona główna » Idealne mieszkanie w centrum, czyli jakie?

Idealne mieszkanie w centrum, czyli jakie?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Czy wyobrażałeś sobie kiedyś, jak mogłoby wyglądać twoje wymarzone mieszkanie? Czy byłoby to lokum w centrum Warszawy? Zobacz zalety mieszkania w centrum dużego miasta.

Niektórzy mówią, że życie z dala od centrum rozleniwia. Często rezygnujemy ze spotkań ze znajomymi, tylko dlatego, że zniechęca nas perspektywa powrotu do domu taksówką lub autobusem nocnym późnym wieczorem przez całe miasto. Lepszą opcją wydaje się wówczas spędzenie czasu w domu, na własnym balkonie lub w ogródku. W efekcie nasze życie towarzyskie zaczyna powoli zamierać.

Oczywiście, nowe mieszkania w centrum Warszawy często kosztują sporo więcej niż mieszkania na obrzeżach stolicy. Jednak większość nowych mieszkańców centrum jest zgodna, że zakup takiego mieszkania był strzałem w dziesiątkę. Wyjście ze znajomymi po pracy nie jest już problemem, bo w zasięgu ręki mamy mnóstwo restauracji, pubów i kawiarenek. Życie towarzyskie nie jest już skazane na wymarcie…

Samochodem? Nie, metrem!

Każdy, kto mieszka w dużym mieście, zapewne wie, jak bardzo korki mogą utrudnić życie. Czy zdarzyło ci się kiedyś wstawać dużo wcześniej, tylko po to, aby ominąć zatłoczone ulice? Jeżeli mieszkasz z dala od centrum to bardzo możliwe, że tak.
Wyobraź sobie, że nie masz już takiego problemu. Nie musisz się też martwić tym, gdzie zaparkujesz swój samochód. A to dlatego, że mieszkasz blisko swojej pracy. Wystarczy przejechać kilka przystanków metrem lub autobusem i jesteś na miejscu. A może ten niewielki odcinek przejdziesz na piechotę lub pojedziesz rowerem? Jest to bardzo kusząca propozycja.

Nowe mieszkanie w centrum – dlaczego warto?

Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy „nowe mieszkania w Warszawie” na ekranie twojego komputera pojawi się wiele propozycji. Jedną z nich są mieszkania na osiedlu 19. Dzielnica, które znajduje się obok stacji metra Rondo Daszyńskiego oraz węzła komunikacyjnego przy pl. Zawiszy. Ta lokalizacja zapewnia mieszkańcom łatwy dostęp do wszystkich środków transportu. Dojazd do dworca kolejowego, centrów handlowych czy lotniska nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut.

  Zakup nowego mieszkania – przed jakimi dylematami staje przyszły właściciel?

Ponadto 19. Dzielnica znajduje się w najdynamiczniej rozwijającej się części Warszawy, która zyskała tytuł Zachodniego Centrum Biznesowego. Szybki rozwój tej okolicy, w tym liczne inwestycje infrastrukturalne i biurowe, ma bezpośredni wpływ na zwiększenie wartości mieszkań w tej okolicy.

Ogromną zaletą osiedla 19. Dzielnica – obok jego lokalizacji – jest nowoczesna i minimalistyczna architektura, zaprojektowana przez pracownię JEMS Architekci, dzięki której 19. Dzielnica zdobyła wiele nagród (m.in. Nagrodę Architektoniczną Prezydenta M. St. Warszawy w kategorii „Najlepszy zespół mieszkalny w latach 2001-2014”).

Może Cię zainteresować: