Strona główna » Fioletowe ściany – co do nich pasuje?

Fioletowe ściany – co do nich pasuje?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Urządzamy mieszkanie dwupokojowe. Duży pokój ma wymiary 3,5×5 m. Jedną z krótszych ścian prawie w całości zajmuje okno i drzwi balkonowe, na przeciwległej ścianie są drzwi, a obok nich pas kamienia dekoracyjnego, na którym będzie wisiał telewizor. Myślimy o wprowadzeniu do tego pokoju koloru ciemnofioletowego, ale nie mamy pojęcia z jakim innym kolorem go połączyć i na której ścianie najlepiej by wyglądał. Planujemy kupić narożnik i meblościankę. Czy to dobry pomysł?

Narożnik może stanąć w lewym górnym rogu pokoju. Wtedy meblościanka powinna być przy prawej dłuższej ścianie. Oba te meble to dobry wybór, bowiem narożnik jest bardzo funkcjonalny (szczególnie z funkcją spania), zaś meblościanka w wersji nowoczesnej to mebel modułowy, składający się z wielu elementów, szafek, szafeczek, półek, regałów. Można tworzyć wiele kompozycji i dopasowywać rozmiarem.
Fiolet to bardzo dobry kolor do pokoju. Doskonale prezentuje się we wnętrzach. Pomalowana fioletową farbą powinna być ściana dłuższa, po prawej stronie. Na jej tle będzie część narożnika.

Fiolet dobrze komponuje się z zimnym beżem, ale również z odcieniami szarości czy zgaszonej oliwki. Wybór zależy od całości stylistycznej – w największej mierze od tonacji koloru podłogi oraz koloru narożnika. To największe plamy barwne w tym pomieszczeniu, więc należy się z nimi liczyć.

Często stosujemy fiolet w naszych projektach, co widać na zdjęciach

Konsultacja Studio Projektu Qubatura

  Jak dobrać kolor ścian - gotowe propozycje

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.