Strona główna » Farba idealna do malowania szablonów

Farba idealna do malowania szablonów

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Jak ożywić wnętrze bez dużego nakładu środków finansowych? Nic prostszego. Wystarczy zastosować jeden mocny akcent, intensywny kolor ściany, mebla czy ornamentu.

Efektownym sposobem zwień jest pomalowanie jednej ze ścian na żywy, ciepły kolor lub wykonanie ornamentu o mocnej barwie na pastelowej powierzchni. W tym ostatnim przypadku możemy wybierać spośród zestawień barw monochromatycznych (bladoniebieski i granat), uzupełniających się (pomarańczowy i czerwony) lub kontrastujących ze sobą (żółty i fioletowy).

Oryginalnym pomysłem jest również zastosowanie produktów o zbliżonym kolorze, ale w różnych stopniach połysku. Wówczas farbę matową stosuje się zazwyczaj na dużą powierzchnię, natomiast wzór wykonuje się produktem o wysokim połysku.

Ornament, zwłaszcza wyrazisty, dobrze sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach. Nie powinno być go jednak za dużo – wystarczy oryginalny motyw na jednej ścianie.

Optiva 5 marki Tikkurila to farba, która nie kapie podczas aplikacji i nadaje powierzchni eleganckie, matowe wykończenie. Co więcej, bardzo bogata oferta kolorystyczna marki Tikkurila daje wiele możliwości aranżacji.

Optiva 5 marki Tikkurila, ma gęstą konsystencję, która ułatwia aplikację i wykonywanie precyzyjnych wzorów, bez ryzyka podciekania farby pod szablon.

OPTIVA 5
Stopień połysku mat
Kolorystyka biały + paleta barw Tikkurila, NCS, RAL
Wydajność do 15 m2/ l
Opakowanie 0,9 l; 2,7 l; 9 l; 18 l
Cena 28,97 zł / 0,9 l (baza A)
Czas schnięcia 2 h ( w temperaturze 23°C i przy wilgotności powietrza 50%)

 

 

 

  Jak pomalować kaloryfery?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.