Strona głowna Nowości na rynkuNaczynia Dobre patelnie i garnki z powłoką nieprzywieralną

Dobre patelnie i garnki z powłoką nieprzywieralną

przez pytanieomieszkanie

[paragraph]Nowoczesne gotowanie nie lubi dużej ilości tłuszczu, a dobre garnki i patelnie powinny być łatwe do umycia, a przy tym ładne i trwałe. [/paragraph]

Na co zwrócić uwagę kupując patelnię?

  1. Na pewno w domu, w którym się często gotuje powinny być dwie, a nawet trzy patelnie o różnych rozmiarach: 20-centymetrowa jednoosobowa na szybką poranną jajecznicę czy omleta, 24-centymetrowa oraz duża – 28 czy 30 cm.
  2. Kupując patelnie sprawdzajmy też średnice pól grzejnych na płycie elektrycznej. Naczynie powinno mieć średnicę około 1 cm większą od średnicy pola grzejnego.
  3. Warto wybrać patelnie z nieprzywieralną powłoką, jaką na przykład mają patelnie Silver marki Galicja dla Twojego Domu. To powłoka mineralna o szarej barwie, przypominającą strukturę kamienia. Powłoka zapobiega przywieraniu potraw i umożliwia przyrządzanie ich z minimalną ilością tłuszczu.
  4. Sprawdźmy czy patelnie mają oznaczenia pozwalające stosować je na wszystkich rodzajach kuchenek. Szczególnie jeżeli mamy kuchnie indukcyjną, sprawdzajmy czy naczynia można stosować na takiej płycie. [zobaczp] Czy płyta indukcyjna jest szkodliwa? [/zobaczp]
  5. Zanim kupimy patelnię, weźmy ją do ręki – sprawdźmy, czy dobrze leży w dłoni, czy rączka nie jest śliska. Patelnie Silver posiadają dobrze wyprofilowane ergonomiczne rączki z tworzywa sztucznego. Na ich zakończeniach znajdują się niewielkie otwory, dzięki którym powiesimy patelnie na haczykach.

Ceny patelni Silver: 20 cm, cena: 29,99 zł; 24 cm, cena: 39,99 zł; 28 cm, cena: 49,99 zł*

*Patelnie Silver są dostępne tylko w sklepach stacjonarnych w cenach promocyjnych. Powyżej ceny po 50% obniżce.

Garnki z nieprzywieralna powłoką

Garnki także mogą mieć specjalną powlokę zapobiegająca przywieraniu potraw. Takie są np. garnki i patelnie z kolekcji Royal. Mają też wygodne silikonowe uchwyty w kolorze czarnym oraz szklane pokrywy.

Do wyboru w kilku pojemnościach: 1,7 l, 2,5 l, 4,5 l i 5,5 l.
Patelnie z tej samej kolekcji mają dno oraz powierzchnię wewnętrzną pokrytą nieprzywieralną powłoka Dyflon. Podobnie jak garnki posiadają grube ścianki i dno akumulujące ciepło, pozwalające na szybkie przyrządzenie potraw. Patelnie występują w wielu atrakcyjnych rozmiarach, o średnicy od 18 cm do 30 cm.

Ceny naczyń z kolekcji Royal – patelnie od około 40 zł, garnki od około 67 zł

  Blaty w litego laminatu

Akcesoria, które nie niszczą patelni i garnków

Szczególnie, gdy mamy patelnie i garnki z nieprzywierającą powłoką, musimy zadbać, by nie porysować i nie uszkodzić powłoki. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie łopatek, łyżek czy pędzelków z silikonu.

Zalety silikonu:

Uwaga! Silikon jako materiał miękki jest wrażliwy na działanie ostrych przedmiotów, dlatego nie wolno kroić nożem po jego powierzchni, a do mycia należy używać delikatnych myjek.

Szczegóły na Sklep Galicja

Może Cię zainteresować: