Strona główna » Dobre patelnie i garnki z powłoką nieprzywieralną

Dobre patelnie i garnki z powłoką nieprzywieralną

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Nowoczesne gotowanie nie lubi dużej ilości tłuszczu, a dobre garnki i patelnie powinny być łatwe do umycia, a przy tym ładne i trwałe.

Na co zwrócić uwagę kupując patelnię?

  1. Na pewno w domu, w którym się często gotuje powinny być dwie, a nawet trzy patelnie o różnych rozmiarach: 20-centymetrowa jednoosobowa na szybką poranną jajecznicę czy omleta, 24-centymetrowa oraz duża – 28 czy 30 cm.
  2. Kupując patelnie sprawdzajmy też średnice pól grzejnych na płycie elektrycznej. Naczynie powinno mieć średnicę około 1 cm większą od średnicy pola grzejnego.
  3. Warto wybrać patelnie z nieprzywieralną powłoką, jaką na przykład mają patelnie Silver marki Galicja dla Twojego Domu. To powłoka mineralna o szarej barwie, przypominającą strukturę kamienia. Powłoka zapobiega przywieraniu potraw i umożliwia przyrządzanie ich z minimalną ilością tłuszczu.
  4. Sprawdźmy czy patelnie mają oznaczenia pozwalające stosować je na wszystkich rodzajach kuchenek. Szczególnie jeżeli mamy kuchnie indukcyjną, sprawdzajmy czy naczynia można stosować na takiej płycie. Czy płyta indukcyjna jest szkodliwa?
  5. Zanim kupimy patelnię, weźmy ją do ręki – sprawdźmy, czy dobrze leży w dłoni, czy rączka nie jest śliska. Patelnie Silver posiadają dobrze wyprofilowane ergonomiczne rączki z tworzywa sztucznego. Na ich zakończeniach znajdują się niewielkie otwory, dzięki którym powiesimy patelnie na haczykach.

Ceny patelni Silver: 20 cm, cena: 29,99 zł; 24 cm, cena: 39,99 zł; 28 cm, cena: 49,99 zł*

*Patelnie Silver są dostępne tylko w sklepach stacjonarnych w cenach promocyjnych. Powyżej ceny po 50% obniżce.

Garnki z nieprzywieralna powłoką

Garnki także mogą mieć specjalną powlokę zapobiegająca przywieraniu potraw. Takie są np. garnki i patelnie z kolekcji Royal. Mają też wygodne silikonowe uchwyty w kolorze czarnym oraz szklane pokrywy.

Do wyboru w kilku pojemnościach: 1,7 l, 2,5 l, 4,5 l i 5,5 l.
Patelnie z tej samej kolekcji mają dno oraz powierzchnię wewnętrzną pokrytą nieprzywieralną powłoka Dyflon. Podobnie jak garnki posiadają grube ścianki i dno akumulujące ciepło, pozwalające na szybkie przyrządzenie potraw. Patelnie występują w wielu atrakcyjnych rozmiarach, o średnicy od 18 cm do 30 cm.

Ceny naczyń z kolekcji Royal – patelnie od około 40 zł, garnki od około 67 zł

  Trendy w aranżacji mieszkania w 2020 roku

Akcesoria, które nie niszczą patelni i garnków

Szczególnie, gdy mamy patelnie i garnki z nieprzywierającą powłoką, musimy zadbać, by nie porysować i nie uszkodzić powłoki. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie łopatek, łyżek czy pędzelków z silikonu.

Zalety silikonu:

  • nie pochłania zapachów i smaków
  • łatwo utrzymać go w czystości
  • ma właściwości nieprzywierające
  • nie wchodzi w reakcje z żywnością

Uwaga! Silikon jako materiał miękki jest wrażliwy na działanie ostrych przedmiotów, dlatego nie wolno kroić nożem po jego powierzchni, a do mycia należy używać delikatnych myjek.

Szczegóły na Sklep Galicja

Może Cię zainteresować: