Strona główna » Materace i zdrowy sen

Nie istnieje łóżko idealne. Możliwe jest jednak idealne dopasowanie łóżka i materaca do indywidualnych potrzeb. Najnowsze technologie pomagają wyprodukować materace wspomagające zdrowy sen.

Śpimy przeciętnie jedną trzecią naszego życia. Odpowiedni materac gwarantuje właściwe ułożenie podczas snu i pozwala odpocząć kręgosłupowi.

Gdzie w materacu można się doszukać najnowszej technologii?

Na pytanie odpowiada Marcin Patron, który wraz z zespołem pracował nad technologiami i ostatecznym kształtem nowej kolekcji materacy marki CUREM.

„Zacznę od końca: technologia jest w badaniach i testach komponentów oraz gotowych produktów. Do nich potrzebujemy solidnego wsparcia technologicznego. Wspieramy się przy tym Laboratorium Snu, które działa w kooperacji ze Szwajcarskim Instytutem AEH. Każdy element materaca użyty do skonstruowania całości, został wcześniej przetestowany.

Dodatkowo na potrzeby najnowszej kolekcji CUREM zaprojektowano m.in. innowacyjne manekiny, które nie tylko mają kształt ludzkiego ciała, ale także emitują takie samo ciepło oraz w takim samym stopniu się „pocą”. Dzięki temu wiemy, że pokrowce na materacach są antybakteryjne i w pełni bezpieczne. Podczas testów uciskowych sprawdziliśmy z kolei jak będzie wyglądał i zachowywał się materac po 10 czy nawet 20 latach użytkowania.

Świetnym przykładem najnowszej technologii, którą zdecydowaliśmy się wykorzystać, jest także pianka Serene.

Pianka w materacu odpowiada za ergonomię snu

Pianka zwana memory foam reaguje na temperaturę ciała i charakteryzuje się powolnym „odciskaniem”, wraca do oryginalnego kształtu po zdjęciu obciążenia. Dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem ciepła. Jednym z jej mankamentów jest jednak reagowanie nie tylko na temperaturę ciała, ale też powietrza. Innymi słowy, im cieplej w sypialni, tym materac robi się bardziej miękki. Jeśli natomiast w pomieszczeniu jest chłodno, pianka staje się twardsza. To oznacza, że warunki zewnętrze silnie oddziałują na materac i jego właściwości.

Materac w przekroju

Pianka Serene jest połączeniem tego, co najlepsze z dwóch popularnych pianek: memory foam oraz pianek konwencjonalnych. Pierwsza daje wysokie poczucie komfortu i wrażenie otulenia. Tradycyjne pianki zapewniają elastyczność i duże podparcie dla ciała. Serene przystosowuje się do kształtu ciała niczym memory foam, jednocześnie dając lepsze podparcie. Nie tężeje i nie rozmięka pod wpływem zmian temperatury w sypialni, a przy tym rewelacyjnie rozprowadza ciepło, które generuje nasze ciało. Zapewnia tym samym dobry mikroklimat podczas snu.

  Karnisz sufitowy czy szyna sufitowa – na który wariant się zdecydować?

Te właściwości osiągnięto dzięki zastosowaniu Supportive Air Technology (SAT). Proszę sobie wyobrazić miliony połączonych ze sobą mikrokapsułek. Każda działa jak indywidualna poduszeczka, która wypuszcza powietrze na skutek nacisku. Tak właśnie działa technologia SAT. Dzięki temu kręgosłup otrzymuje odpowiednie podparcie, a my czujemy komfort i budzimy się wypoczęci, gotowi do działania.

Kolekcja materacy Curem:

  • Kolekcja CUREM łączy właściwości 3 zaawansowanych technologicznie pianek: Serene, Visco i Fusion.
  • W efekcie powstały 3 materace piankowe oraz jeden hybrydowy, łączący właściwości pianki i sprężyn.
  • Wszystkie materace mają wytrzymały i przewiewny pokrowiec Zeo Case, który wykończono tzw. taśmą 3D – materiałem, który pozwala powietrzu swobodnie cyrkulować. Zapobiega to namnażaniu grzybów i bakterii.

    Materac w przewiewnym pokrowcu Zeo Case

  • Przewiewne, przepuszczające powietrze komponenty zastosowano nie tylko w bocznych obszyciach materaca, ale także na spodzie.
  • Materace mają stopniowany poziom twardości. Na ich powierzchni jest szereg nacięć: wzdłużnych i poprzecznych – im głębsze i większe, tym materac bardziej miękki. Nacięcia tworzą również strefy w materacu – każda z nich odpowiada potrzebom innej części ciała i kręgosłupa.
    www.curem.pl

Może Cię zainteresować: