Strona główna » Czysta łazienka – 5 sposobów na czystość w łazience

Czysta łazienka – 5 sposobów na czystość w łazience

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
łazienka

Zacieki od wody, plamy z mydła, osadzający się kamień, nieprzyjemne zapachy z toalety? Utrzymanie łazienki w idealnym porządku to rzeczywiście niełatwe zadanie. Jak się jednak okazuje, są sposoby, by miejsce to było higienicznie czyste dłużej niż tylko po gruntownym sprzątaniu.

Jak utrzymać czystość w łazience?

Błyszczące kafelki, lśniąca armatura bez nieestetycznych osadów i zacieków oraz świeży zapach świadczący, że w łazience jest czysto i higienicznie. Wbrew pozorom osiągniecie tego efektu nie musi być ani trudne, ani czasochłonne. Wystarczy tylko kilka sprawdzonych sposobów.

1. Walka z kurzem. Gdy chcesz, aby łazienka była czysta dłużej, przecieraj półki i armaturę raz dziennie. Wykorzystuj do tego jednorazowy ręczniczek nasączony spray’em do mebli typu multisurface. Tę czynność wykonuj najlepiej tuż po porannej toalecie, zbierając w ten sposób cały, nowo nagromadzony kurz. Gwarantujemy, że nie poświęcisz na to więcej niż 3-4 minuty.

2. Zacieki na bateriach łazienkowych. Chromowane baterie łazienkowe są wyjątkowo podane na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, szczególnie zacieki od wody. Gdy powstaną, trudno je usunąć, nie ryzykując uszkodzenia delikatnej powłoki baterii. Dlatego najprostszym sposobem jest przecieranie tych elementów bezpośrednio po kąpieli, gdy są jeszcze mokre. Woda nie zaschnie, zacieki nie powstaną, a baterie będą błyszczące i schludne. To praca na dosłownie kilka sekund.

3. Osad na ceramice. Mydlany nalot w umywalce czy wannie nie powstanie, gdy każdorazowo po użyciu wytrzesz je do sucha. Niestety to czasochłonna czynność, którą rzadko kto ma ochotę wykonywać. Sposobem na walkę z nalotami może więc być mieszanka octu z wodą nakładana na zanieczyszczone powierzchnie za pomocą miękkiej gąbki. Gdy osady są wyjątkowo oporne, możesz skorzystać ze specjalnego odkamieniacza, spryskując nim brudną powierzchnię. Preparat zmywasz po ok. 20 minutach od aplikacji. Plamy schodzą bez konieczności szorowania.

  Kolor mebli w jasnym salonie

4. Niehigieniczna toaleta. Toaleta to największe skupisko chorobotwórczych bakterii oraz zarazków. By nie dopuścić do ich rozprzestrzeniania się, koniecznie opuszczaj deskę sedesową jeszcze przed spłukaniem wody. W ten sposób zapobiegniesz wydostawaniu się tzw. chmury bakteryjnej, która osadzając się na różnych powierzchniach (np. na szczoteczkach do zębów) może stanowić źródło zachorowań. Warto też pamiętać o stosowaniu kostek do WC. Chronią muszlę klozetową przed osadami, na których występują największe skupiska bakterii.

Sposoby na porządki domowe

5. Świeży zapach. Piękny zapach w łazience to dowód, że jest ona czysta i higieniczna. O długotrwale pachnącą atmosferę zadbasz, stosując automatyczne odświeżacze powietrza lub tańszą alternatywę w postaci patyczków zapachowych umieszczanych w dekoracyjnych wazonikach. Świeżość i czystość zapewnią także kostki toaletowe, które będą uwalniać zapach przy każdym spłukaniu toalety.

Czysta łazienka – preparaty na rynku

O czystą i pachnącą toaletę zadbasz z nowymi, jednofazowymi kostkami do WC, Brait XTRA POWER. To cztery warianty – Lemon, Flowers, Pine i Oceanic, gwarantujące długotrwały i intensywny zapach do 60 spłukań. To także wysokie właściwości czyszczące oraz ochrona toalety przed uporczywymi osadami. Kostka do WC od Brait kosztuje ok. 2,10 zł (zestaw z koszyczkiem), za sam zapas (40 g) zapłacimy ok. 1,20 zł. Produkty można dostać w znanych sieciach handlowych, sklepach oraz drogeriach.

Jak widać, sprzątanie łazienki nie musi być ani trudne, ani obciążające czasowo. Wystarczy znać podstawowe zasady oraz przede wszystkim – być systematycznym. Dzięki temu nasza łazienka będzie lśnić blaskiem i pięknie pachnieć nie tylko tuż po generalnych porządkach.

Może Cię zainteresować: