Strona główna » Co znaczy, że drzwi są z MDF-u lub z HDF-u?

Co znaczy, że drzwi są z MDF-u lub z HDF-u?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Drzwi okleinowane przestają być drzwiami drugiej kategorii. Zyskują na popularności wśród ekologów, designerów oraz tych, którzy chcą mieć dobry produkt za rozsądne pieniądze

M.in. dzięki stosowaniu Technologii Invado, która pozwala na okleinowanie drzwi bez konieczności łączenia okładziny na krawędziach przylgi, zła opinia odchodzi do lamusa. Jednak trwałości drzwi to nie tylko to, co na zewnątrz, ale również sposób konstrukcji skrzydła.

MDF, HDF – czyli właściwie co?

Płyty MDF i HDF, które przy produkcji drzwi są materiałem alternatywnym dla drewna, powstają w procesie łączenia włókien drzewnych w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury. HDF to wysoce zagęszczone płyty, MDF- średnio gęste. Gęstość przekłada się na twardość. Do produkcji drzwi używa się zarówno płyt MDF, HDF, jak i drewna.

Ramy wykonuje się z drewna lub płyt MDF, natomiast HDF jest świetnym surowcem oklejającym. Płytę HDF wykańcza się okleiną lub fornirem- wyjaśnia Marek Kapica odpowiedzialny za markę Invado. – Drzwi Domino pokazane na zdjęciu mają ramę z drewna, są obłożone obustronnie płytą HDF, natomiast ich wypełnienie wykonane jest z płyty MDF. Dodatkowo całość oklejona jest fornirem, czyli naturalną okleiną z cienkich płatów drewna.

Płyty MDF wysoką jakość i odporność na uszkodzenia mechaniczne zawdzięczają “suchemu” procesowi produkcji. Jednorodna budowa wyklucza powstawanie strukturalnych niedoskonałości: pęknięć, sęków, nierówności. Dlatego płyty stają się coraz poważniejszą konkurencją dla naturalnego drewna. A dzięki specjalnym technologiom, potrafią do złudzenia przypominać drewno.

Zdjęcie Invado – drzwi Domino

  Szklane aplikacje na drzwiach

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.