Strona główna » Co lekarze mówią o odpoczynku i meblach

Co lekarze mówią o odpoczynku i meblach

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Co warto wiedzieć?

Jak odpoczywać w zależności od rodzaju pracy i co mają z tym wspólnego meble? O tym profesor dr hab. nauk medycznych Ryszard Kalawski, kardiochirurg współpracujący z Meblami Klose.

Jeśli nasza praca odbywa się w większości w biurze, w pozycji siedzącej lub jest po prostu mało aktywna to efektywny odpoczynek będzie polegał na zwiększeniu aktywności. Zastałe od długotrwałej pozycji siedzącej kości i mięśnie, spowolnione krążenie krwi, czy żylaki to tylko nieliczne schorzenia, które czekają na nas, jeśli nie wprowadzimy w życie odpowiednich aktywności ruchowych po pracy. W takim wypadku poleca się przede wszystkim ruch na świeżym powietrzu: jazdę na rowerze, na rolkach, pływanie lub porządny spacer.

Jakich błędów nie popełniać?

Błędem jest odpoczywanie przed telewizorem lub komputerem, bowiem taki bierny odpoczynek nie przynosi wytchnienia. Zazwyczaj po jego zakończeniu nie czujemy się zrelaksowani i wypoczęci, co więcej, zdarza się, że jesteśmy jeszcze bardziej zmęczeni niż na początku.

  • W przypadku osób pracujących fizycznie odpoczynek nie musi być tak bardzo aktywny. Z racji wysokiej aktywności w ciągu dnia osoby takie mogą pozwolić sobie na wyciszenie i znacznie mniejszą ilość ruchu. Nie oznacza to jednak, że leżenie przed telewizorem jest dla nich najlepszą formą odpoczynku. Osoby pracujące w ruchu odpoczną efektywnie czytając książkę, słuchając muzyki lub bawiąc się z dzieckiem. Są to rozwiązania idealne, niestety często niemożliwe do spełnienia w dzisiejszych czasach.
  • Do niedawna mówiono przede wszystkim o ergonomicznym stanowisku pracy – czyli miejscu, w którym przeciętny człowiek spędza osiem godzin. Bardzo często niestety zapominano, że również w domu, przy stole lub w fotelu, spędza się wiele czasu – podczas jedzenia, odpoczynku czy spania.

Ergonomia kluczem do zdrowia!

Obecnie, coraz większą uwagę zwraca się również na ergonomiczność mebli jadalnianych i wypoczynkowych, które mogą mieć wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników. Z pewnością warto przyjrzeć się bliżej wszystkiemu, co zostało stworzone z myślą o zdrowiu, bo przecież zgodnie ze znanym powiedzeniem lepiej jest zapobiegać niż leczyć.
Więcej www.zdrowemeble.klose.pl

  Wybierz dekoracje pod choinkę

Przy udziale: tomipomaga.pl

 

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.