Strona główna » Wybierz dekoracje pod choinkę

Wybierz dekoracje pod choinkę

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
ozdoby pod choinkę

Wiele mówi się o dekoracjach stricte choinkowych. Z roku na rok zmieniają się w tym zakresie trendy, a Polacy stają się coraz bardziej ciekawi innych kultur, z których czerpią inspiracje. Niedużo jednak zostało powiedziane o tym, w jaki sposób ozdobić przestrzeń pod choinką, a przecież możliwości jest tak samo dużo, jak w przypadku ozdób samego drzewka.

Choinki sztuczne, a szczególnie sztuczne choinki na pniu pozostawiają sporo przestrzeni do dekoracji podłogi czy też stolika, na których stoją. Nie wszyscy zwracają na to miejsce uwagę, a szkoda, bowiem można je w ciekawy sposób zagospodarować. Do najczęstszych sposobów na ozdobienie tej przestrzeni należy ładnie udrapowany materiał, tiul lub czerwony papier prezentowy, ale umówmy się – nie jest to na pewno tak efektowne, jak chociażby stylowa bożonarodzeniowa szopka.

Przybieżeli do Betlejem…

Miłośnicy bożonarodzeniowych tradycji z pewnością nie raz podziwiali żywe szopki w pobliżu kościołów czy na głównych placach większych miast. Zwyczaj stawiania miniaturowych imitacji stajenki przetrwał także w wielu domach, szczególnie tych na południu Polski. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zainspirować się tą tradycją w innych częściach kraju i postawić pod choinką na pniu piękną szopkę. W skład gotowych zestawów wchodzą najczęściej konstrukcja stajenki, żłobek, figurki Jezusa, Maryi, Józefa, a także towarzyszące im zwierzęta, np. wół, osioł i owce. W bogatszych kompletach można znaleźć także postaci przypominające trzech króli, anioła i pasterzy.

Najwięcej jednak satysfakcji sprawi stworzenie szopki własnoręcznie. Może to być wspaniała zabawa dla rodziców z dziećmi, wnosząca dodatkowy element edukacji religijnej. Bez obaw, jeśli nie posiadacie artystycznych zdolności, to nic straconego – w ofercie wielu sklepów dostępne są niewielkie gipsowe figurki, które należy tylko odpowiednio pomalować.

  LED – co to jest, jakie ma zalety

Dzyń, dzyń, dzyń – dzwonią dzwonki sań…

Betlejemska szopka to opcja urocza, ale dość tradycyjna. Zwolennicy nowocześniejszych ozdób mogą postawić na dekoracje powiązane ze św. Mikołajem, elfami i reniferami. Z pewnością będą to ozdoby bardziej neutralne, ale tak samo powiązane z okresem świątecznym, jak i te religijne. Kto bowiem nie kojarzy Bożego Narodzenia z prezentami, radością, pysznymi daniami i rumianym, serdecznym staruszkiem rozdającym podarunki?

W sklepach nie brakuje figurek Mikołaja i jego kompanów. Część z nich przedstawia staruszka przeciskającego się przez komin, inne obrazują jego podróż w saniach, a kolejne pokazują go z workiem wypełnionym po brzegi prezentami. Twórcom tych figurek nie brak wyobraźni, dzięki czemu my mamy z czego wybierać i możemy przyozdobić przestrzeń pod choinkami sztucznymi zgodnie z naszym gustem.

Mikołaj już rozdaje prezenty

Niewątpliwie najbardziej pożądanym znaleziskiem pod choinką są oczywiście prezenty! Według wielu najmłodszych to one stanowią najważniejszy punkt programu obchodzonych na koniec grudnia świąt. Dlaczego więc się nimi nie zainspirować i nie postawić pod drzewkiem imitacji podarunków? Sztuczne choinki jak żywe z pewnością będą wyglądały w tym towarzystwie przepięknie!

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.