Strona główna » Jakie szafki łazienkowe wiszące będą dobrym wyborem?

Jakie szafki łazienkowe wiszące będą dobrym wyborem?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
szafka do łazienki

Szafki łazienkowe wiszące, nie tylko te górne, ale i dolne, to coraz powszechniejsze rozwiązanie. Przemawia za nim wygoda i estetyka. Zobacz, jakie rodzaje szafek łazienkowych wiszących są w sprzedaży i jak dobrać ich kolor.

Szafka łazienkowa wisząca z lustrem

Szafka łazienkowa wisząca z lustrem to chyba najpowszechniejszy typ szafki łazienkowej. Wiesza się ją na linii wzroku, by móc swobodnie korzystać z lustra. Tego rodzaju szafki łazienkowe wiszące są sprzedawane chyba w największej liczbie wersji. Można kupić szafkę z jednymi, dwoma, a nawet trzeba drzwiczkami. Rozmiar szafki powinien być tak dobrany, by był do niej swobodny dostęp ze wszystkich stron. Ułatwia to jej mycie, także na zewnątrz.

Tradycyjnie szafkę z lustrem wiesza się nad umywalką. To najwygodniejsza opcja, bo można jednocześnie np. golić się i korzystać z kranu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by powiesić taką szafkę w innym miejscu w łazience. Można też powiesić więcej niż jedną szafkę, jeśli jest na to miejsce. Trzeba tylko pamiętać, że szafka łazienkowa wisząca nie może zaburzać ciągu komunikacyjnego. Innymi słowy, musi być powieszona w takim miejscu, żeby nikt się o nią nie uderzył.

Jeśli chcemy powiesić szafki pod sufitem, także warto pomyśleć o szafkach wiszących z lustrami. Chociaż się w nich nie przejrzymy, to ładnie odbiją i zwielokrotnią światło, sprawią, że łazienka będzie wydawała się większa i jaśniejsza.

Szafka łazienkowa wisząca podumywalkowa

Szafka wisząca podumywalkowa to rozwiązanie, które łączy w sobie elementy praktyczne i estetyczne.

Z praktycznego punktu widzenia o wiele łatwiej jest umyć podłogę w łazience, jeśli mamy do czynienia z szafką wiszącą. Podobnie praktyczny jest podwieszany sedes.

Natomiast jeśli chodzi o walory estetyczne, to trzeba przyznać, że takie szafki wyglądają bardzo dekoracyjnie, a przez to, że nie są postawione na podłodze, nadają wnętrzu lekkości i optycznie nieco je powiększają. Im bardziej widoczna jest podłoga, tym większe wydaje się całe wnętrze.

  Jakie kolory do mebli Bigger?

Szafka łazienkowa wisząca podumywalkowa może być dwojakiego rodzaju. Szafki bez blatów przystosowane są do tradycyjnych umywalek. Jednak to rozwiązanie coraz częściej wypierane jest przez szafki z blatem i stojącymi umywalkami. Warto wziąć je pod uwagę, bo dzięki temu nie tracimy cennego miejsca wewnątrz szafki.

podumywalkowa

Szafka łazienkowa wisząca – jak dobrać kolor

Kolor szafki łazienkowej to osobna kwestia, której warto poświęcić nieco uwagi. Sama szafka nie może być wybierana bez skonfrontowania jej z kolorem glazury i terakoty. Całość powinna tworzyć spójną aranżację.

Jeśli łazienka jest już gotowa i musimy dobrać do niej szafki, to mamy nieco ograniczone pole wyboru. Do każdej łazienki pasują białe szafki (biel niezmiennie kojarzy się z czystością), natomiast inne kolory niekoniecznie. Bardzo często widuje się w łazienkach brązowe „drewniane” szafki. Tak naprawdę nie są robione z prawdziwego drewna (wyjątkiem są meble bambusowe), jedynie są na takowe stylizowane. Drewnopodobne szafki dobrze wpasują się w jasne wnętrza, białe, szare, beżowe. Ale już przy pastelowych dekoracjach trzeba zachować ostrożność, tu nie każdy odcień drewna będzie odpowiedni.

Przy odrobinie uporu można też kupić lub zamówić na wymiar kolorowe szafki wiszące do łazienki. Jednak w takim wypadku trzeba pamiętać, że ich cena może być nieco wyższa.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.